پرینت ایمیل

استاندار، در همايش نخبگان فردا و اقتصاد مقاومتي در ساري؛
کد مطلب : ۲۳۳۷  / گروه : اخبار / ۰۸ مهر ۱۳۹۵  /  بازدید : ۸۲۰
ربيع فلاح در اين همايش با بيان اين كه مقام معظم رهبري در سياست هاي ابلاغي، انتظارات خود را از بنياد نخبگان به شكل خاص مطرح نموده اند، خاطر نشان ساخت: آن چه كه در منويات رهبري معظم انقلاب در خصوص سياست هاي اقتصاد مقاومتي مكررا مورد تاكيد قرار گرفته، بحث الگو سازي فرهنگ اقتصاد مقاومتي است.
نخبگان به رسالت خود در گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي عمل كنند / اقتصاد مقاومتي، ناجي اقتصاد كشور است

ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در همايش نخبگان فردا و اقتصاد مقاومتي، ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهداي والامقام دفاع مقدس و 10 هزار و 400 شهيد گلگون كفن مازندران، با اشاره به پشت سر نهادن هفته گردشگري با شعار گردشگري براي همه، همه براي گردشگري، ياد آور شد: گردشگري يكي از محورهاي اساسي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است و بايد با توجه به داشته هاي خود در كشور در اين زمينه به تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي مرتبط با اين بخش شتاب ببخشيم.

استاندار، با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري در سال هاي اخير مكررا در قالب منوياتي چون اصلاح الگوي مصرف، انضباط و وجدان كاري، جهاد اقتصادي، حماسه سياسي، حماسه اقتصادي، همت مضاعف، كار مضاعف و ... موضوع اقتصاد را به عنوان اولويت كشور مورد تاكيد قرار دادند، تصريح كرد: سياست هاي اقتصاد مقاومتي در سال 92 از سوي رهبر معظم انقلاب ابلاغ گرديد و در راستاي تحقق كامل آن در عمل، امسال نيز از سوي معظم له به عنوان " اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل " نام گذاري شد.

 ربيع فلاح با بيان اين كه مقام معظم رهبري در سياست هاي ابلاغي، انتظارات خود را از بنياد نخبگان به شكل خاص مطرح نموده اند، خاطر نشان ساخت: آن چه كه در منويات رهبري معظم انقلاب در خصوص سياست هاي اقتصاد مقاومتي مكررا مورد تاكيد قرار گرفته، بحث الگو سازي فرهنگ اقتصاد مقاومتي است.

 وي با اشاره به اين كه مباحثي نظير بهره وري، برون سپاري خدمات، بهره گيري از مشاركت مردم در اقتصاد و ...مسايلي فرهنگي است كه بايد مورد به مورد و طي زمان به صورت مستمر روي آن ها كار شود تا به عنوان فرهنگ جديد اقتصادي كشور در ذهن ها نهادينه شود، گفت: اقتصاد مقاومتي كاري بزرگ و برنامه اي جمعي و همگاني براي نجات اقتصاد كشور است كه همه آحاد جامعه و تمامي نهادها و دستگاه ها بايد با احساس مسئوليت در جهت تحقق آن اهتمام كنند.

استاندار با بيان اين كه تقويت توليد داخلي بايد در ابعاد مختلف مورد بررسي قرار گيرد، افزود: نمي توان با اين موضوع حياتي كشور برخوردي انتزاعي نمود و بايد همه زمينه هاي موثر مرتبط با اين راهبرد مورد تامل و بررسي قرار گيرد.

مقام عالي دولت در استان، در ادامه لازمه حمايت از توليد را در گرو توسعه صادرات و تمهيد مقدمات آن دانست و ابراز داشت: مازندران در توليد محصولات زراعي و باغي حرف نخست كشور را مي زند، ليكن بايد براي پشتيباني همه جانبه از توليدگران و اقتصاد داخل، روند صادرات اين محصولات به كشورهاي همسايه و بازارهاي هدف را شتاب بخشيد.

ربيع فلاح با بيان اين كه در تلاش براي رفع موانع صادرات، اقداماتي را در دستور كار داريم و به جد پيگير آن ها هستيم، گفت: اقدامات در اين راستا چه در قالب اختصاص يارانه چه در قالب رفع موانع گمركي و حمل و نقل و ...بايد به شكل يك برنامه ها و تا تحقق كامل با جديت دنبال شود.

وي با اشاره به اين كه در حوزه الگو سازي فرهنگ اقتصاد مقاومتي، تمهيد زيرساخت ها و تمرين خود باوري، تبيين مساله بسيار مهم است، گفت: در اين راستا همگان از جمله نهادهاي فرهنگي-تبليغي، رسانه ها و رسانه ملي بايد همراهي كمك نمايند.

استاندار دوران دفاع مقدس را نماد خود باوري ملت مومن و انقلابي ايران اسلامي توصيف كرد و افزود: رهبر معظم انقلاب دوران دفاع مقدس را پرافتخارترين دوران انقلاب ناميدند و انتظار مي رود اصحاب فكر و فرهنگ در جهت تبيين اين مساله پاي كار بيايند.

وي، با اشاره به اين كه از سرمايه انقلاب، دفاع مقدس و در راس آن محرم و صفر و آموزه هاي آقا ابا عبدالله الحسين (ع) بايد در جهت غناي فرهنگ جامعه بهره كامل برد، تصريح كرد: اين فرهنگ و روحيه جهادي بود كه به ملت ما كمك كرد تا با خودباوري از كيان كشور صيانت نمايد و به جايگاهي پرغرور و سرشار از اقتدار دست يابد.

نماينده عالي دولت در استان، مازندران را از نظر برخورداري از منابع طبيعي و انساني بي بديل دانست و با اشاره به اين كه نزديكي به پايتخت يك فرصت اقتصادي براي مازندران است، بيان داشت: يك سوم دانشگاه هاي غير انتفاعي كشور در مازندران قرار  دارد و با توجه به منابع انساني مستعد، ظرفيت هاي بالاي گردشگري، كشاورزي، اقتصادي، صنعت و معدن و ...بايد نسبت به شكوفايي و توسعه مازندران همت گماشت.

استاندار با اشاره به اين كه اقتصاد مازندران مي تواند در اقتصاد كشور موثر باشد، گفت: طي سال هاي 93 و 94 نيز در مازندران با برنامه ريزي هاي لازم تلاش شد تا در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي اهتمام شود و اكنون با ناكيد مقام معظم رهبري لازم است همه ظرفيت ها و توانمندي ها براي اعتلاي اقتصادي استان به كار گرفته شود و بحمدالله در مازندران در سال جاري با همكاري همه قوا بويژه رسانه ملي، موضوع با جديت پيگيري شده و اقدامات خوبي صورت گرفته است.

وي با اشاره به اين كه نخبگان بايد به رسالت خود در گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي عمل كنند، گفت: اقتصاد مقاومتي، ناجي اقتصاد كشور است.

ربيع فلاح بر استفاده از ظرفيت بخش خصوصي تاكيد كرد و با اشاره به اين كه راه اندازي پنجره واحد سرمايه گذاري و برگزاري جلسات ستاد تسهيل و رفع موانع توليد به صورت مستمر در استان، همه و همه در جهت پيشبرد هر چه بهتر مباحث اقتصادي بوده است، ياد آور شد: بايد اقدامات و برنامه هاي اقتصادي به نحوي برنامه ريزي و اقدام شود كه آثار مطلوب آن در زندگي مردم مشاهده شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز887
مجموع5371420

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری