پرینت ایمیل

استاندار، در نشست فرمانداران، عنوان كرد:
کد مطلب : ۲۳۵۷  / گروه : اخبار / ۱۹ مهر ۱۳۹۵  /  بازدید : ۷۱۳
مقام عالی دولت در مازندران، در اين نشست بار ديگر بر اهميت سرشماري تاكيد كرد و با اشاره به اين كه سرشماري برنامه يي ملي است و مقام معظم رهبري و رييس جمهور محترم بر مشاركت مردم تاكيد دارند، عنوان كرد: همه آحاد مردم، سازمان ها، نهادها و ظرفيت ها بايد براي انجام سرشماري اينترنتي پاي كار بيايند.
دولت تدبير و اميد در بخش هاي مختلف توفيق داشته است / بهبود اشتغال و رونق توليد، ماموريت اصلي فرمانداران

استاندار مازندران در نشست فرمانداران با  اشاره به این که برنامه ها و سیاست های دولت در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و صبوری مردم انقلابی ایران به بار نشسته است و ان شاء الله در بخش های مختلف به شکوفایی خواهد رسید، گفت: دولت تدبیر و امید در 3 سال فعالیت خود تلاش های همه جانبه و توفیقات خوبی داشته است که گاهی از سوی برخی منتقدان، مورد بی انصافی قرار می گیرد.

استاندار با اشاره به نامگذاری سال 95 به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، با بیان این که در مازندران در این راستا تلاش های خوبی صورت گرفته است و کماکان در حال انجام و پیگیری است، خاطر نشان ساخت: بحمدالله در راستای تحقق عملی منویات رهبری معظم انقلاب، فرهنگ سازی و گفتمان سازی خوبی صورت گرفته و با تلاش های صورت گرفته امیدواریم تا اوضاع اقتصادی در استان و فضای کسب و کار بهبود یابد.

ربیع فلاح با اشاره به این که مازندران در ارايه تسهيلات بسته رونق تولید رتبه نخست کشور را داراست، افزود: فرمانداران به مثابه فرمانده عملیاتی عمل کنند و مستمرا از واحدهایی که تسهیلات دریافت کرده اند بازدید نمایند تا روند رونق تولید و اشتغال بدرستی تحقق یابد.

مقام عالی دولت در مازندران، اشتغال را مهم ترین دغدغه  استان برشمرد و گفت: اگرچه ضریب بیکاری استان از 12.7 درصد سال 93 به 12.1 درصد در سال 94 رسیده و به میزان 6 دهم درصد بهبود یافته است و در سه ماهه اول سال جاري به 9.8 درصد رسيده، لیکن برای بهبود وضعیت اشتغال نیازمند تلاش و اقدامات گوناگون در حوزه های مختلف هستیم.

وی با تاکید بر این که پیگیری طرح های خود اشتغالی از جمله ماموریت های مهم فرمانداران در حوزه اشتغال است، تصریح کرد: فرمانداران معرفی یک طرح در هر روستا و توسعه مشاغل خانگی را جدی بگیرند .

استاندار به انعقاد تفاهم نامه فی مابین استانداری و 18 شرکت فناوری اطلاعات کشور برای اجرای طرح های توسعه کسب و کار it و ict اشاره کرد و ابراز نمود: با اجرای این طرح 2 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت خواهد گرفت و 4 هزار شغل برای فارغ التحصیلان بدون بهره گیری از تسهیلات دولتی ایجاد خواهد شد که دستاوردی ارزشمند است.

رییس کارگروه اشتغال استان، با تاکید بر این که اشتغال و رونق توليد باید از ماموریت های اصلی و محوری فرمانداران باشد، اظهار داشت: فرمانداران با فنی و حرفه ای، برای آموزش و مهارت آموزی بیکاران و جویندگان شغل تعامل و همکاری نمایند.

استاندار، تصریح کرد: کیفیت و کمیت نان در سراسر استان باید با جدیت از سوی فرمانداران مورد نظارت و پیگیری قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان، بر توسعه دولت الکترونیک، هوشمند سازی اداری و توسعه پیشخوان ها تاکید کرد و بیان داشت: راه اصلی مقابله با فساد اداری، توسعه دولت الکترونیک است و هوشمند سازی اداری در راستای اصلاح نظام اداری است و باید دنبال شود و نظارت بر فعالیت پیشخوان ها گسترش یابد.

استاندار بر راه اندازی صندوق های خرد روستایی تاکید کرد و با اشاره به این که به هر صندوق از سوی دولت بالغ بر 2 میلیون تومان اهدا خواهد شد، گفت: تشکل های مردمی است که می تواند بسیاری از امور مردم را ساماندهی کند.

ربیع فلاح بر نظارت فعالیت های شهرداری ها از سوی فرمانداران تاکید کرد و ابراز نمود: فرمانداران باید بر همه امور در حال انجام منطقه خود اشراف و نظارت داشته باشند.

وی راهبری ستاد مدیریت بحران و تمهید مقدمات پیشگیرانه در این راستا و رعایت الزامات پدافند غیر عامل به عنوان ضروریات مقابله با بحران های طبیعی از دیگر ماموریت های مهم فرمانداران دانست و افزود: تکریم ارباب رجوع، برگزاری ملاقات مردمی، نظارت بر فعالیت کلیه ادارات، بهبود فضای سبز و زیباسازی فضای شهرها و مدیریت زباله و نخاله و ...از جمله ماموریت های مهم فرمانداران است.

ربيع فلاح با اشاره به این که با برنامه ریزی های صورت گرفته، جلوي افزایش طلاق در استان گرفته شده و طرح های دریا نیز به خوبی مدیریت شده است، یاد آور شد: دانشگاه ها محل تقاطع آرا و انديشه هاست و باید برای همه تشکل ها برنامه داشته باشیم و در راستای ایجاد و توسعه فضای نشاط و آرامش سیاسی در دانشگاه ها اهتمام نماییم.

 استاندار مازندران، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه سرشماري برنامه يي ملي است و مقام معظم رهبري و رييس جمهور محترم بر مشاركت مردم تاكيد دارند، عنوان كرد: همه آحاد مردم، سازمان ها، نهادها و ظرفيت ها بايد براي انجام سرشماري اينترنتي پاي كار بيايند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری