پرینت ایمیل

کد مطلب : ۲۴۹۹  / گروه : اخبار / ۱۲ بهمن ۱۳۹۵  /  بازدید : ۷۶۰
مقام عالي دولت در استان، در اين نشست خاطر نشان ساخت: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مشارکت عظیم مردم و به برکت خون شهدا بعنوان بزرگترین رخداد قرن تلقی شده است
دهه فجر بهترين فرصت براي تبيين دستاوردهاي نظام و انقلاب است / بهره برداري از 5563 پروژه در مازندران در دولت تدبير و اميد

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست با رسانه های استان، با تبریک ایام الله دهه فجر و سی هشتمین سالگرود پیروزی انقلاب اسلامی، یاد آور شد: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مشارکت عظیم مردم و به برکت خون شهدا بعنوان بزرگترین رخداد قرن تلقی شده است.

استاندار پیروی از ولایت فقیه، تحکیم باورها و ارزش هاي انقلاب و حفظ وحدت کلمه و روحیه انقلابی را رمز استمرار و پایداری انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز در سایه خرد ورزی، عقلانیت و اعتدال کشور، مسیر توسعه و شکوفایی را طی خواهد نمود.

مقام عالی دولت در مازندران، محرومیت زدایی، استقلال طلبی، آزادی خواهی و اتکا به مردم را از آرمان های انقلاب اسلامی برشمرد و خاطر نشان ساخت: دهه فجر فرصتی مغتنم برای بیان دستاوردهای نظام و انقلاب است.

استاندار، شفافیت و در میان نهادن واقعیات کشور با مردم را از مهم ترین جهت گیری های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: هیچ مساله محرمانه ای با رسانه ها نداریم و همواره مسایل مختلف استان را با آنان در میان نهاده ایم و اطلاع رسانی را در مرکز فعالیت های خود قرار داده ایم.

ربیع فلاح با اشاره به این که انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف در کشور و استان، تحول همه جانبه بوجود آورده است و این مهم، مرهون تلاش همه دولت های پس از انقلاب بوده است، افزود: از سال 92 تا کنون در طول فعالیت دولت یازدهم 5 هزار و 563 پروژه به ارزش 4 هزار و 513 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است و قریب 1000 میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است.

وی با اشاره به این که در هفته دولت امسال 779 پروژه با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد تومان در مازندران افتتاح و کلنگ زنی شده است، تصریح کرد: از سال 92 تا کنون بالغ بر 623 میلیارد تومان براي پروژه های عمرانی به شهرداری ها کمک شده است.

استاندار با اشاره به این که در سفر کاروان تدبیر و امید به مازندران 991 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های مختلف در استان اختصاص یافت، اظهار داشت: از این رقم تا کنون حدود 755 میلیارد تومان در قالب پروژه های ملی و استانی تخصیص یافت.

نماینده عالی دولت در استان، با اعلام این که 98 درصد از اسناد خزانه جذب شده است، یاد آور شد: مازندران در بسته رونق تولید با اعطای 393 میلیارد تومان به 939 واحد تولیدی رتبه نخست کشور را داراست و در شمار شش استان برتر کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

وی با بیان این که این تسهیلات بر اساس معیارهای تعیین شده و اولویت ها پرداخت شده است و با همکاری همه قوا و تشکیل تیم های نظارتی بدرستی بر هزینه کرد این اعتبارات نظارت می شود، ابراز نمود: تا کنون بیش از 71 درصد از این واحدها در این راستا موفق عمل کردند و بقیه واحدها نیز در مسیر انجام کار هستند.

استاندار با اعلام این که از محل بسته تولید 880 فقره اشتغال جدید ایجاد شده است، گفت: اشتغال خصوصا اشتغال دانش آموختگان همواره از مهم ترین دغدغه ها و چالش های استان بوده است و در این زمینه اقدامات خوبی به ویژه در حوزه کسب و کار آی تی و تولید محتوا صورت گرفته است.

ربیع فلاح با اشاره به این که سند آمایش سرزمینی  مازندران به تصویب رسیده است و مبنای همه فعالیت ها و برنامه های توسعه ای باید قرار گیرد، تصریح نمود: با تعامل و هم افزایی همه قوا و دستگاه های اجرایی استان موفق شدیم ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغی را متوقف نماییم.

استاندار با اشاره به این که معادن استان در گذشته خیلی مورد توجه قرار نگرفته اند، بیان داشت: در حوزه معادن زغال سنگ البرز کارهای خوبی صورت گرفته است و بخش زغالشویی آن در حال افتتاح است و تولید کک و بقیه بخش ها را در حال پیگیری هستیم.

ربیع فلاح با اشاره به این که کاهش آسیب های اجتماعی از جمله دغدغه ها و دستور کارهای اصلی استان در سال 95 است، اعلام نمود: در سال 95 خوشبختانه با برنامه ریزی و تعامل و هم افزایی، رشد طلاق در استان متوقف شده و شاهد کاهش آمار این پدیده در مازندران هستیم و در طرح دریا نیز در طول 3 سال فعالیت دولت، 63 درصد آمار غریق در سواحل مازندران نسبت به گذشته کاهش یافته است.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالات اصحاب رسانه با اشاره به سرمای پاییز امسال و خسارات ناشی از آن به محصولات باغی استان، یاد آور شد: در این خصوص با پیگیری های صورت گرفته 30 میلیارد تومان از اعتبارات مصوب ابلاغ شده و در خصوص 200 میلیارد تومان تسهیلات با سود 10 درصد براي زیان دیدگان نیز در حال پیگیریهای لازم هستیم.

 وی با اعلام این که در دولت تدبیر و امید، طرح جامع مقابله با سیلاب استان با اعتباري بالغ بر 325 میلیارد ريال تخصیص مصوب شده است و در برخي از شهرها نيز اين طرح ها اجرا شده و جواب داده است، افزود: همه فعاليت هاي عمراني بايد پيوست آبخيز داري داشته باشند.

ربيع فلاح، با اشاره به آمار بيش از 40 ميليون نفر شب اقامت در سال 95 در استان، تصريح كرد: اتمام چند هتل نيمه تمام و ساخت هتل هاي جديد در دستور كار استان قرار دارد و به حوزه گردشگري روستايي و بوم گردي در استان توجه ويژه شده است.

استاندار با اعلام اين كه عمليات تكميل جاده فيروزكوه تا پايان امسال به اتمام مي رسد، گفت: يك تونل اين مسير در دهه فجر و دو تونل ديگر تا پايان سال به بهره برداري مي رسد و برخي ديگر از عرصه ها نيز نياز به تملك دارد كه در حال پيگيري است.

وي گفت: در مازندران با تفكر اعتدالي از همه ظرفيت ها در انتصابات بهره گيري كرديم و مشي دولت تدبير و اميد استفاده از همه سلايق در اداره امور است.

استاندار با اشاره به اين كه براي ساماندهي زباله در استان نيز اقدامات خوبي در دولت يازدهم صورت گرفته است، اظهار داشت: كمپوست برخي شهرها راه اندازي شده است و كارخانه زباله سوز ساري و نوشهر ان شاء الله تا اواسط سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

مقام عالي دولت در مازندران با اشاره به در پيش بودن دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 96 ، تاكيد كرد: رعايت مر قانون و مشاركت حداكثري مبناي فعاليت استان در اين راستاست.

در اين نشست هم چنين معاونين سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار و هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، گزارشي جامع از اقدامات، فعاليت ها و برنامه هاي حوزه متبوع ارايه نموده و خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاري ها و سايت هاي خبري به بيان سوالات خود در حوزه هاي مختلف پرداختند كه پاسخ سوالات از سوي استاندار و معاونين ارايه گرديد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری