پرینت ایمیل

امام جمعه ساری
کد مطلب : ۲۶۴۳  / گروه : اخبار / ۰۵ خرداد ۱۳۹۶  /  بازدید : ۶۹۴
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : حماسه آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال 1361 باید برای جوانان تبیین شود .
حماسه سوم خرداد برای جوانان تبیین شود

آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته ساری از آزاد سازی خرمشهر به عنوان سر لوحه عملیات در هشت سال دفاع مقدس یاد کرد و افزود : جوانان و نوجوانان باید بدانند که پدرانشان با کمترین امکانات پیروزمندانه در مقابل کفر جهانی ایستادند.
وی آزاد سازی خرمشهر را ماتمی جانکاه برای کشور های جنایتکار و حامیان رژیم بعثی دانست و ادامه داد : این عملیات ظفرمندانه بجز با یاری خدا و توکل بر ولایت فقیه امکان پذیر نبود.
خطیب جمعه ساری اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی را مرهون جانبازی های رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: همه عملیات این رویداد غرور آفرین باید همواره تبیین و یادآوری شود.
نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با هدف گمراهی و تخریب اعتقادات جوانان اشاره و تاکید کرد: با ترویج و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس فرزندانمان را در مقابل این دسایس شوم مصون بداریم.
او اضافه کرد: دستیابی به آزادی فعلی بدون همت مبارزان امکان پذیر نبود و همه ما در رسیدن به این نعمت بزرگ باید قدردان آنان باشیم.
طبرسی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را بر عموم مسلمین جهان تبریک گفت و از نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی خواست تا با مظاهر روزه خواری مبارزه کنند.
وی گفت: مردم خداجوی ایران برای استقرار حکومت اسلامی از نثار خون خویش دریغ نکردند و اینک تحمل هر گونه بد اخلاقی که به خدشه دار کردن حرمت ماه رمضان بینجامد را ندارند.
او از خانواده ها نیز خواست تا دستخوش نادانی های فرزندانشان نشوند و آنان را به روزه گرفتن و انجام سایر احکام دینی تشویق کنند.
رئیس فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به بیگانگی بسیاری از مردم با احکام دینی و با بیان اینکه بعضی از آنان حتی قرائت نماز را بدرستی انجام نمی دهند از خطبا خواست بویژه در ماه مبارک رمضان در رفع این مشکلات اقدام کنند.
وی با تاکید بر برگزاری جلسات تفسیر و قرائت قرآن از کسبه و بازاری ها خواست تا حد امکان از افزایش نرخ ارزاق عمومی خودداری کنند.
عضو خبرگان رهبری از حضور پرشور مردم در انتخابات اخیر قدردانی و خاطر نشان کرد : شرکت حداکثری آنان در این آیین ملی و سیاسی در حالی است که اغلبشان با مشکلات فراوانی مواجه هستند.
او همچنین یاد آور شد : حضور مردم در پای صندوق های رای در حالتی صورت گرفت که تقریبا همه آنان از عملکرد مسئولان انتقاد داشته و از گرانی، بیکاری، اختلاس و سایر مفاسد اجتماعی گله دارند.
وی ادامه داد : این امر نشان می دهد که مردم به رغم تمام نا رضایتی ها، نظام الهی و ولایت فقیه را عاشقانه دوست داشته و حتی بداخلاقی ها در مناظره ها نیز نتوانست مانع حضورشان بشود.
طبرسی از رئیس جمهوری منتخب نیز خواست تا همه اختلافات را کنار گذاشته و در فضایی صمیمی در جهت خدمت به مردم تلاش کنند.
وی گفت : منتخبان شوراهای اسلامی نیز ضمن تبعیت از فرمایش های رهبر معظم انقلاب در کنار مسئولان شهری و استانی در جهت حل مشکلات مردم بکوشند.
نمازگزاران ساری همچنین پس از اقامه نماز جمعه ، با تجمع در میدان شهدای این شهر ، جنایات اخیر آل سعود و اهانت و باز داشت آیت الله شیخ عیسی قاسم را محکوم کردند.
نمازگزاران جمعه ساری با سردادن شعارهای ' کشتار بی گناهان منطق آل سعود '، ' سکوت هر مسلمان خیانت است به اسلام ' ، ' جنایت در بحرین نیرنگ ظالمانه ' ، انزجار خود را نسبت به اقدام ننگین رژیم وابسته به آل خلیفه اظهار ابراز داشتند.
همچنین در پایان این مراسم بیانیه سراسری در محکومیت رژیم آل خلیفه قرائت شد که در بخشی از آن آمده است : در شرایط پیچیده و حساس و ملتهب منطقه و جهان اسلام بویژه پس از نخستین سفر رئیس جمهوری جدید آمریکا به منطقه و عربستان و طرح ائتلاف غربی-عربی علیه بیداری و مقاومت اسلامی و سپس سفر به سرزمین های اشغالی و حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی ، شاهد جسارت و تهاجم وحشیانه عوامل وابسته به رژیم آل خلیفه به بیت شریف عالم وارسته و انقلابی آیت الله شیخ عیسی قاسم بودیم.
در این بیانیه اضافه شده است : اکنون ملت بزرگ ایران اسلامی با تاسی از رهبری حکیم و فرزانه و علما و اندیشمندان جهان اسلام این عمل وحشیانه را محکوم می کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری