پرینت ایمیل

کد مطلب : ۱۴۷۵  / گروه : اخبار / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴  /  بازدید : ۳۹۷۰
رمضان رضایی‌راد در مراسم بزرگداشت روز شوراها که به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد، اظهار کرد: خدمتگذاری در اسلام، جایگاه ویژه دارد و امام صادق (ع) افضل خدمات را گره‌گشایی از کار مردم می‌داند.

 

رمضان رضایی‌راد در مراسم بزرگداشت روز شوراها که به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد، اظهار کرد: خدمتگذاری در اسلام، جایگاه ویژه دارد و امام صادق (ع) افضل خدمات را گره‌گشایی از کار مردم می‌داند.

وی با بیان اینکه جایگاه شورا در قانون مورد توجه است، ادامه داد: یکی از مسائلی که باید در سرلوحه کار شوراها قرار گیرد، مشارکت مردم است.

بخشدار مرکزی شهرستان ساری افزود: این برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای باشد که مشارکت مردم را در پی داشته باشد و بر اساس شعار سال، با اخذ مشارکت مردم باید نقش اساسی‌تر ایفا کنیم.

رضایی‌راد با بیان اینکه توسعه روستاها از وظایف شغلی اعضای شوراهای بخش است، تصریح کرد: علاوه بر توسعه عمران و اقدامات فرهنگی، به بحث اشتغال هم توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورا، اقدامات سال گذشته خود را بررسی کرده و ضعف‌ها و قوت‌ها را شناسایی کنند، گفت: با شناسایی ضعف‌ها و قوت‌ها می‌توان برنامه‌ریزی مناسب‌تری انجام داد.

در ادامه این مراسم رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری در سخنانی اظهار کرد: شورای بخش از ترکیب شوراهای روستاها تشکیل می‌شود.

کمال آقامیری افزود: رهبری نقشه راه را در قالب همدلی و همزبانی برای ما تبیین کرده‌اند.

وی با بیان اینکه شرط مسلمانی را اهتمام به امور مسلمانان گذاشته‌اند، ادامه داد: هر مقدار که مسئولیت داریم به همان اندازه در محضر پروردگار، مسئول هستیم و باید مسیری که امام و شهدا برای ما ترسیم کردند باید طی کانیم و در مقابل  اینها پاسخگو هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری با اشاره به تعارض مدیریتی که شوراها با دولتمردان دارند، گفت: از این ظرفیت نیروی انسانی  در شوراها باید استفاده شود.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم،که خانواده های اعضای شورا نیز حضور داشتند  رئیس شورای بخش مرکزی ساری اظهار کرد: همدلی و وحدت  بین اعضای شورای بخش مرکزی وجود دارد.

مهدی مرتضوی ادامه داد: شرایط سختی است و در دولت تدبیر و امید با شعاری که رهبری مزین فرمودند باید همه مسئولان و دولتمردان دست به دست هم دهیم تا بتوانیم این شعار را محقق کنیم.

وی با اشاره به مشکلات بیمه اعضای شورا، تصریح کرد: مجوز بیمه تکمیلی اعضای شورا  توسط شرکت تعاونی دهیاران کسب شد تا بتوانیم به سهم کوچکی در خدمت اعضای شورا باشیم.

مرتضوی با بیان اینکه بحث بیمه کشاورزی که تامین اجتماعی به جهاد کشاورزی مطرح کرده بود که بیمه کشاورزان باید بر اساس سند مالکیت زمین باشد، گفت: این موضوع را به اطلاع نمایندگان مجلس رساندیم و در حال پیگیری هستیم تا این مشکل رفع شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس هم در این نشست اظهار کرد: سختی‌های کار شوراها را درک می‌کنیم چون می‌دانیم مردم مشکلات و درخواست‌هایی دارند اما لباس خدمت بی‌منت را بر تن داریم و باید به مردم خدمت کنیم.

رمضان شجاعی با اشاره به اینکه شورا توسط قانون اساسی جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شده است، گفت: یکی از امتیازات جمهوری اسلامی است که به اصل قانون احترام می‌گذاریم.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم در درگاه الهی، پنهان نمی‌ماند، تصریح کرد: اعتقادات دینی  ما بر این است که امنای مردم، خادم مردم هستند و نظام جمهوری اسلامی هم این لوح زرین را بر پیشانی ما گذاشت و از این فرصت برای ارائه توانمندی‌ها و خدمت استفاده کنیم.

همچنین دیگر نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: شوراهای تلاش‌های بسیاری را در عرصه سازندگی انجام می‌دهند و از اجر و مزد مادی کافی برخوردار نیستند.

محمد دامادی ادامه داد: وضعیت روستاها را قبل از فعالیت شوراها و اکنون در زمان فعالیت شوراها می‌توان بررسی کرد و اعضای شورا به عنوان بازوری سازندگی کشور هستند.

وی با بیان اینکه هرجا مسئولان غفلت کردند، اعضای شورا حضور داشتند و حامی روستاها بودند، تصریح کرد: اگر خانواده‌های اعضای شورا، سختی‌های کار این افراد را درک نکنند اعضای شورا هم در انجام خدمت خود موفق نخواهند بود.

دامادی با اشاره به اینکه شوراها سربازان گمنام هستند و تصاویر نمایندگان مجلس در رسانه‌ها منتشر می‌شود، ادامه داد: اعتقاد ما بر این است اگر حوزه‌های عمرانی به دست شوراها سپرده شود هزینه‌های این بخش کاهش می‌یابد و امیدواریم این موضوع یک بار دیگر به صحن علنی مجلس بیاید و دوباره بررسی شود.

نماینده مردم ساری  و میاندورود با بیان اینکه امسال در کمیسیون تلفیق با پیشنهادی که از کمیسیون عمران برای آب روستایی داشتیم 500 میلیون دلار اختصاص یافت، افزود: وقتی اعتبار راه روستایی صفر بود چطور انتظار پیشرفت در روستاها داشته باشیم و طرح هادی روستا بر زمین نماند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم دولتی که با فضای کارشناسی به میدان آمد و فرزندانش هم در عرصه هسته‌ای خوش می‌درخشند و انقلابی عمل می‌کنند در روستاها هم به زیرساخت‌ها بپردازند، گفت: توجه به زیرساخت‌ها است که آینده را می‌سازد.


مراسم بزرگداشت روز شوراها به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز شوراها به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز شوراها به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز شوراها به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز شوراها به همت بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان ساری برگزار شد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز994
مجموع5440545

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری