پرینت ایمیل

فرماندار مرکز استان در جلسه شورای اداری شهرستان:
کد مطلب : ۲۴۵۷  / گروه : اخبار / ۰۹ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۳۶۵
فرماندار مرکز استان با اشاره به اینکه چوب و کاغذ مازندران نیازمند توجه بیشتر است، گفت: دستگاه های خدمات رسان همکاری ویژه ای با شرکت چوب و کاغذ مازندران داشته باشند.

 

 

فرماندار مرکز استان با اشاره به اینکه چوب و کاغذ مازندران نیازمند توجه بیشتر است، گفت: دستگاه های خدمات رسان همکاری ویژه ای با شرکت چوب و کاغذ مازندران داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری،  احمد حسین زادگان در جلسه شورای اداری شهرستان ساری که در مجتمع صنعتی چوب و کاغذ مازندران برگزار شد، اظهار کرد: ستاد تسهیل در شهرستان ساری 16 جلسه برگزار کرده و موانع واحدهای تولیدی رصد شد.

وی با بیان اینکه 5 جلسه به شکل اختصاصی با واحدهای متقاضی برگزار شد، افزود: 108 نفر متقاضی دریافت تسهیلات در بخش صنعت و معدن بودند و 48 واحد به بانک معرفی شدند و تاکنون 29 واحد  در این بخش و از 147 واحد متقاضی در حوزه کشاورزی، 42 واحد تسهیلات دریافت کردند.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه چوب و کاغذ مازندران نیازمند توجه بیشتر است، گفت: دستگاه های خدمات رسان همکاری ویژه ای با شرکت چوب و کاغذ مازندران داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه مشکلات صنایع چوب و کاغذ در طول زمان به وجود آمده است، تصریح کرد: نمی توان از یک مدیرعامل، انتظار معجزه داشت تا تمام مشکلات را به یکباره رفع کند.

حسین زادگان با اشاره به اینکه وضعیت آب و طرح های هادی در منطقه از اهمیت برخوردار است، ادامه داد: پروژه محور ساری-تاکام با مشکلاتی مانند مسائل اعتباری مواجه بود و به زودی مشکل اعتباری این پروژه رفع می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: احداث پروژه روگذر جاده قائمشهر به سمت کمربندی ساری به زودی اجرایی می شود، اقدامات اولیه پل روگذر سه راه جویبار هم انجام شده و در حوزه مشکلات خیابان 22 بهمن و زیرگذر ارم هم تصمیماتی اتخاذ شده است.

فرماندار ساری با بیان اینکه در مقطع قبل از انتخابات قرار داریم، افزود: مقدمات برگزاری انتخابات را باید با همکاری دستگاه های اجرایی فراهم کنیم و از مسئولان دستگاه ها تقاضا داریم در این زمینه برابر با مر قانون عمل کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات مهمی در پیش داریم که نیروی انسانی بسیاری را طلب می کند، گفت: شرایطی را فراهم کنیم که همه کاندیداها با آرامش خاطر در انتخابات شرکت کنند و مشارکت حداکثری داشته باشیم و از آرا صیانت شود.

حسین زادگان با بیان اینکه با هرگونه بی نظمی و دخالت های غیرقانونی هر دستگاهی در جریان برگزاری انتخابات، برخورد می کنیم، تصریح کرد: آرا حق الناس است و باید صیانت شود.

وی با اشاره به اینکه خسارت بخش کشاورزی، زیاد بوده است و تا 30 درصد متحمل خسارت شدیم، ادامه داد: باید موضوع بیمه کشاورزان بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا جبران خسارت باغداران و کشاورزان، انجام شود.

فرماندار ساری با بیان اینکه رفع موانع تولید فقط در قالب تزریق پول نیست، تصریح کرد: دولت به پول درمانی روی نیاورده است.

این مسئول با اشاره به اینکه پروژه کرانه تا کویر، فرصتی برای سرمایه گذاری است، خاطرنشان کرد: از ظرفیت های موجود باید بهره ببریم تا فرصت سرمایه گذاری ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت چوب وکاغذ مازندران در این نشست در سخنانی اظهار کرد: مازندران در صنعت چوب و کاغذ در منطقه رتبه نخست را دارد.

محمد شیخ مونسی با بیان اینکه حفظ جنگل های مازندران و کاهش وابستگی به واردات کاغذ از اهداف اولیه احداث این کارخانه بوده است، افزود: یکی از افتخارات چوب و کاغذ مازندران این است که از ابتدا به مسائل زیست محیطی اهمیت می داد.

وی با اشاره به اینکه پساب شرکت چوب و کاغذ مازندران از استانداردهای لازم برخوردار است، گفت: تمام مسائل زیست محیطی را رعایت می کنیم.

شیخ مونسی با بیان اینکه 150 هزار هکتار از اراضی جنگلی با هماهنگی منابع طبیعی در اختیار ما است و چوب برداشت می کنیم و در مقابل، اقداماتی انجام می دهیم، تصریح کرد: به ازای قطع هر درخت، باید نهال کاری را با نظر سازمان جنگل ها، انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر هکتار از سال 92 نیم مترمکعب برداشت از جنگل داریم، گفت:  در ابتدای فعالیت کارخانه، به ازای هر هکتار، 3 مترمکعب برداشت می شد.

مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه در روز 425 مترمکعب آب را تصفیه می کنیم، ادامه داد: کنترل کیفیت از واحدهای مهم شرکت چوب و کاغذ است.

این مسئول با اشاره به اینکه بخش اعظمی از تولیدات ما به کشورهای همسایه صادر می شود، تصریح کرد: هفته گذشته مشتری از کشور چین داشتیم و با توجه به وارداتی که از چین انجام می شود خرسند هستیم که این چرخه را تغییر دهیم.

شیخ مونسی با بیان اینکه واردات کاغذ مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست، گفت: اما تولیدات کارخانه های ما مشمول مالیات بر ارزش افزوده است و درخواست داریم در این زمینه تجدید نظر شود تا بتوانیم در کارخانه پویایی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه قرار بود 30 درصد از درآمد قانون هدفمندی یارانه به کارخانه ها داده شود، تصریح کرد: اما در عمل این اتفاق نیفتاد و برای صنایع، فاجعه ایجاد کرد. امروز رقم پرداختی ما در زمینه هزینه برق، چهار برابر افزایش یافته و این مسئله در طرح توجیهی کارخانه لحاظ نشده بود.

شیخ مونسی با بیان اینکه فرسودگی ماشین آلات از دیگر مشکلات صنایع است، خاطرنشان کرد: کاهش رقابت پذیری در بین رقبا، به دلیل نیروی انسانی است که در اختیار داریم. به ازای هر 10 هزار تن در دنیا 25 نیرو و در اینجا 85 نیرو داریم که قیمت تمام شده را افزایش می دهد. امیدواریم با بازنشسته شدن افراد و جایگزینی نیروی جدید، هزینه ها کاهش یابد. در ماه 5 میلیارد تومان حقوق و 3 میلیارد تومان بابت اصل و فرع بهره ها می پردازیم.

مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران با اشاره به اینکه قرار بوده به مدت 10 سال، جنگل را از ما بگیرند، افزود: اما شاید سال آینده جنگل را از ما بگیرند و ما مجبور به واردات چوب شویم و این مشکلات پیش روی این کارخانه است.

بخشدار کلیجانرستاق در این نشست اظهار کرد: با وجود همه مسائل  مشکلاتی که دولت با آن مواجه است اقدامات بسیار خوبی از سوی دولت انجام شده است.

رسولی با بیان اینکه مدرسه 6 کلاسه در شهر امره با اعتباری بالغ بر 580 میلیون تومان احداث شده است، افزود: کلیجانرستاق بالغ بر 12 هزار جمعیت دارد که 146 شهید تقدیم به انقلاب اسلامی کرده و دو شهید از شهدای مدافع حرم هم از این منطقه هستند.

وی با اشاره به اینکه خانه بهداشت در گلیورد و امره با اعتبار 130 میلیون تومان احداث شده است، گفت: در بخش بهداشت و درمان بیش از 240 میلیون تومان در بخش کلیجانرستاق هزینه شده است.

این مسئول با بیان اینکه  مشکلاتی که در حوزه آب منطقه وجود دارد که البته از محل صندوق توسعه ملی، برای رفع این مشکل اعتباراتی اختصاص یافته است، تصریح کرد: پروژه در برخی روستاها در حال اجراست و مجتمع بزرگ هولار 500 هزار لیتری هم از پروژه های در دست احداث است که 22 بهمن امسال به بهره برداری می رسد.

رسولی یادآور شد: 35 روستا آماده اجرای طرح هادی هستند و مقدمات اجرای طرح هادی فراهم است.

وی با بیان اینکه 13 روستا را گازرسانی کردیم، خاطرنشان کرد: 15 روستای بالادست، از نعمت گاز محروم هستند و با راه اندازی خط لوله ساری- دامغان -یزد، این روستاها هم از نعمت گاز بهره می برند.

بخشدار کلیجانرستاق با اشاره به اینکه 50 هکتار از اراضی بالادست تسطیح اراضی در دست انجام است، اظهار داشت: در حوزه آبخیزداری هم با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان اقدامات موثری در کلیجانرستاق انجام شده است.

این مسئول با بیان اینکه 10 طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی در دست اجرا است، افزود: در حوزه راه های مواصلاتی بخش کلیجانرستاق، نگرانی هایی وجود دارد و نیازمند توجه بیشتر در این زمینه هستیم.

نماینده شورای بخش کلیجانرستاق هم در جلسه شورای اداری شهرستان ساری، اظهار کرد: گسل های سرمایه گذاری در هر منطقه از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مرتضی بابایی افزود: از دست رفتن فرصت های تامین سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای روستانشینان از مسائلی است که  نیازمند توجه بیشتر است.

وی با بیان اینکه مجتمع درخور توجه در حوزه گردشگری برای بخش کلیجانرستاق پیش بینی نشده با اینکه از ظرفیت های ویژه ای در این حوزه برخوردار است، گفت: نگاه های سنتی بر این بخش حاکم است و گردشگری مورد توجه نیست.

بابایی با اشاره به اینکه اقتصاد امروز، بدون برند، پایدار نیست، تصریح کرد: باید با برندسازی برای منطقه کلیجانرستاق، اقتصاد منطقه را سامان دهیم.

در این نشست از مدیران ادارات برق جنوب و شمال آقایان طالبیان و حسینی ، بنیاد شهید آقای زیبافر، ارشاد  آقای عشریه به عنوان مدیران برتر در سطح شهرستان ساری، قدردانی به عمل آمد.


دستگاه های خدمات رسان همکاری ویژه ای با شرکت چوب و کاغذ داشته باشند/مسئولان در برگزاری انتخابات، به مر قانون عمل کنند

دستگاه های خدمات رسان همکاری ویژه ای با شرکت چوب و کاغذ داشته باشند/مسئولان در برگزاری انتخابات، به مر قانون عمل کنند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

ايجاد سالانه 700 هزار شغل در کشور در دولت تدبير و اميد / كانديداها روح اميد را در فضاي جامعه تقويت كنند
عقلانيت، مشورت با دانايان و هدف گذاري درست از ويژگي هاي دولت يازدهم در مديريت / از فرصت انتخابات براي بيان دستاوردهاي نظام استفاده شود / كانديداها، برنامه هاي خود را براي آينده بهتر ايران ارايه نمايند
با متخلفان کانال های تلگرامی برخورد قضایی می شود
احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اعلام شد/ نامزدها به فرمانداری مراجعه کنند
13 مرکز مشاوره بهزیستی در زمینه پیشگیری از طلاق فعالیت می کنند
حضور پرشور مردم در انتخابات پاسخ مناسبی برای یاوه سرایان خواهد بود
پارسال 30برنامه بمب گذاری در کشور کشف و خنثی شد
تدوین و ابلاغ دستورالعمل فعالیت تبلیغاتی انتخابات در فضای مجازی
مشکل اشتغال معتادانی که اعتیاد را ترک کرده اند باید رفع شود
دومین جشنواره گلابگیری دودانگه برگزار می شود
لزوم همکاری دستگاه ها با قرارگاه پیشرفت و آبادانی پشتکوه
مراسم روز ارتش در ساری برگزار شد
طرح دریا با جدیت در دستور کار دستگاه های مرتبط قرار گیرد
در سه سال گذشته 150 هزار شغل جدید در مازندران ایجاد شد
دولت تلاش جدی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد

آمار سایت

امروز2365
مجموع3331923

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری