پرینت ایمیل

تشريح خدمات دولت تدبير و اميد در حوزه بهداشت و درمان؛
کد مطلب : ۲۵۳۲  / گروه : اخبار / ۰۴ اسفند ۱۳۹۵  /  بازدید : ۵۹۴
قاضي زاده هاشمي در مراسم افتتاح همزمان 657 طرح بهداشت و درمان کشور در ساری با اشاره به اين كه طي 10 سال از 82 تا 92 جمعا 200 ميليارد تومان اعتبار به اين بخش اختصاص داده شده است، اظهار داشت: اين در حالي است كه در سال هاي 93 و 94 حدود 1528 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و…
وزير بهداشت: در سال هاي 93 و 94 بيش از 1500 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و درمان هزينه شده است / نوسازي 12780 مركز بهداشتي و درماني پس از 30 سال در دولت يازدهم

تشريح خدمات دولت تدبير و اميد در حوزه بهداشت و درمان؛

وزير بهداشت: در سال هاي 93 و 94 بيش از 1500 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و درمان هزينه شده است / نوسازي 12780 مركز بهداشتي و درماني پس از 30 سال در دولت يازدهم

قاضي زاده هاشمي در مراسم افتتاح همزمان 657 طرح بهداشت و درمان کشور در ساری با اشاره به اين كه طي 10 سال از 82 تا 92 جمعا 200 ميليارد تومان اعتبار به اين بخش اختصاص داده شده است، اظهار داشت: اين در حالي است كه در سال هاي 93 و 94 حدود 1528 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و…

 به گزارش روابط عمومي استانداري، حسن قاضي زاده هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مراسم افتتاح همزمان 657 طرح بهداشت و درمان کشور در ساری ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهداي والامقام بويژه لشكر 25 كربلا ، با اشاره به اين كه انقلابي بودن تلاش براي خدمت به معيشت، فرهنگ و دين مردم است، گفت: در حوزه بهداشت و درمان كارهاي بسيار خوبي انجام گرفته است و وقتي صاحب نظران اين حوزه ابراز مي كنند كه در 30 سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان به اندازه اين مقطع اين همه خدمت صورت نگرفته است، دلگرم مي شوم.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اعلام اين كه در سال 93 و 94 بالغ بر 2700 واحد بهداشتي به وسعت 500 هزار متر مربع با اعتبار حدود 780 ميليارد تومان عمدتا در مراكز محروم به بهره برداري رسيده است، بيان داشت: 12780 مركز كه 30 سال نوسازي و بازسازي نشده بودند با اعتباري بالغ بر 750 ميليارد تومان نوسازي شدند.

وي با اشاره به اين كه طي 10 سال از 82 تا 92 جمعا 200 ميليارد تومان اعتبار به اين بخش اختصاص داده شده است، اظهار داشت: اين در حالي است كه در سال هاي 93 و 94 حدود 1528 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و درمان هزينه شده است.

هاشمي، افزود: در فاز دوم در سال هاي 95 و 96 7 هزار واحد بهداشتي را با حدود 2 ميليون متر مربع و اعتباري بالغ بر 2750 ميليارد تومان به نتيجه خواهيم رساند.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي  با اعلام اين كه امروز حدود 660 پروژه با وسعت 200 هزار متر مربع در 28 استان در كشور بطور همزمان به بهره برداري مي رسد، تصريح كرد: 10 درصد از اين پروژه ها به استان مازندران تعلق دارد و برخي از اين پروژه ها در مناطق محروم كشور به بهره برداري مي رسد.

وي با بيان اين كه 1290 مركز خدمات جامع سلامت و 3841 پايگاه شهري، خدمات نوين بهداشتي را ارايه مي دهند، ياد آور شد: بالغ بر 20 هزار نفر در معاونت بهداشتي وزرات طي 3 سال و نيم شغل ايجاد شده است.

هاشمي با اشاره به اين كه در نظام نوين يا بازطراحي شبكه ايجاد شده، در اين دولت براي همه رده هاي سني برنامه داريم، افزود: با زيرساخت هاي در حال ايجاد بتدريج مي توانيم نظام ارجاع را فراهم كنيم تا در جايي از ايران اسلامي، هموطني نباشد كه برايش برنامه نداشته باشيم.

وي، گفت: تشكيل پرونده الكترونيك سلامت كه قريب 65 ميليون نفر تا كنون مشخصاتشان به ثبت رسيده است از ديگر برنامه است.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي  با اشاره به اين كه امروز بيشتر مرگ و ميرها در كشور بعلت بيماري غير واگير و سوانح رانندگي است، تصريح كرد: بر آنيم تا سال 2030 ميلادي 25 درصد از اين مرگ و ميرها را كاهش دهيم و در 4 شهرستان اين زيرساخت ها را به صورت آزمايشي ايجاد كرديم.

وي گفت: بزودي كارت سلامت را در بين همه افرادي كه در رده بين 30 سال هستند توزيع خواهيم كرد.

هاشمي با بيان اين كه براي اولين بار براي 7 ميليون دانش آموز در بعضي از استان ها دو و در بعضي 3 نوبت پيشگيري از پوسيدگي دندان را اجرا كرديم، خاطر نشان كرد: در زمينه درمان دندان هم 2400 واحد در سراسر كشور تجهيز يونيت شده و 1500 دندانپزشك را عمدتا در مناطق محروم در قالب خريد خدمت بكار گرفتيم.

وي با اشاره به اين كه در حوزه دندانپزشكي كار بي نظيري تا كنون انجام شده است، افزود: مراقبت از دندان افراد زير 14 سال تا اين كه در آينده دندان هاي سالمي داشته باشند نيز از جمله اين طرح هاست.

هاشمي با اشاره به اين كه مردم بايد با خود مراقبتي مراقب سلامتي خود باشند، گفت: 3 ميليون نفر سفير سلامت شده اند و داوطلب هستند تا دانش و مهارت هاي فردي را در جامعه بالا ببرند.

وي گفت: در پي آنيم تا پزشك خانواده را اصلاح كنيم و اين شعار را تحقق ببخشيم كه هيچ ايراني در هيچ كجاي كشور نبايد معطل دريافت خدمات پزشكي باشند

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ، تصريح كرد: توجه به سلامت بسيار مهم است و پولي كه در اين بخش از ابتدا تا كنون هزينه شده بسيار بالاست و نظر سنجي نشان مي دهد كه مردم از خدمات صورت گرفته در اين حوزه بسيار رضايت دارند.

 

استاندار در مراسم افتتاح همزمان 657 طرح بهداشت و درمان کشور در ساری؛

1000 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و درمان در مازندران در دولت تدبير و اميد هزينه شده است

1000 ميليارد تومان در حوزه بهداشت و درمان در مازندران در دولت تدبير و اميد هزينه شده است ربيع فلاح جلودار، با اشاره به اين كه در طول بيش از 3 سال و نيم گذشته در زمينه ايجاد زيرساخت ها، تجهيزات و امور زيربنايي از سوي وزارت بهداشت و درمان در مازندران بالغ بر 600 ميليارد تومان هزينه شده است، تصريح نمود: قريب 400 ميليارد تومان نيز خدمات در اين حوزه به استان ارايه شده است كه جمعا…

ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در مراسم افتتاح همزمان 657 طرح بهداشت و درمان کشور در ساری با اشاره به اين كه طرح تحول سلامت از تصميم هاي انقلابي در اين حوزه بوده است، گفت: متاسفانه تا پيش از اجراي اين طرح بيمارستان هاي استان وضع خيلي مطلوبي نداشته اند و امروز در سايه برنامه هاي دولت تدبير و اميد اين وضع تغيير يافته و به نقطه خوبي رسيده است.

استاندار، با بيان اين كه علاوه بر جمعيت بيش از 3 ميليون نفري استان، تا پايان دي ماه قريب 41 ميليون نفر تخت مسافر و گردشگر در مازندران حضور يافته اند، افزود: بايد در تصميم گيري هاي كلان در حوزه سلامت و خدمات بهداشتي و درماني به اين مساله تعيين كننده توجه ويژاي شود.

ربيع فلاح جلودار، با اشاره به اين كه در طول بيش از 3 سال و نيم گذشته در زمينه ايجاد زيرساخت ها، تجهيزات و امور زيربنايي از سوي وزارت بهداشت و درمان در مازندران بالغ بر 600 ميليارد تومان هزينه شده است، تصريح نمود: قريب 400 ميليارد تومان نيز خدمات در اين حوزه به استان ارايه شده است كه جمعا رقمي بالغ بر 1000 ميليارد تومان را شامل مي شود و جاي قدرداني دارد.

مقام عالي دولت در مازندران با اعلام اين كه بيش از 550 پروژه طي 3 سال و نيم گذشته از سوي دولت يازدهم در حوزه بهداشت و درمان در استان افتتاح شده است، اظهار داشت: ارزش اين طرح هاي نيمه تمام بيش از 4500 ميليارد تومان بوده كه 600 ميليارد تومان از اين رقم از سوي وزارت بهداشت و درمان تامين شده است.

استاندار، با اشاره به اين كه 45 درصد جمعيت مازندران در روستاها زندگي مي كنند، خاطر نشان ساخت: عليرغم توجه دولت به روستاها و افتتاح مراكز جامع سلامت در روز جاري، نيازمند توجه بيشتري به روستاها بعنوان مراكز توليد هستيم.

ربيع فلاح جلودار،  از اجراي طرح پزشك خانواده در مازندران بعنوان يك كار مهم ياد كرد و گفت: تنگناهاي اين بخش در طي 3 سال و نيم گذشته برطرف شد و امروز اين طرح قريب بر 95 درصد از جمعيت استان را تحت پوشش دارد كه موجبات رضايت مندي مردم را فراهم آورده است.

استاندار با بيان اين كه امروز ارايه خدمات چند بعدي درماني در مراكز بهداشتي و درماني روستاها كاري ارزشمند است، ابراز كرد: ارايه خدمات بهداشتي و درماني، غربالگري، خدمات دندان پزشكي و موضوع پيشگيري از جمله اين خدمات است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری