پرینت ایمیل

معاون حقوقي رييس جمهور در جلسه شوراي اداري مازندران، عنوان كرد
کد مطلب : ۲۶۱۷  / گروه : اخبار / ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶  /  بازدید : ۷۰۷
.

 

 حجت الاسلام والمسلمين مجيد انصاري، معاون حقوقي رييس جمهور در جلسه شوراي اداري استان انتخابات را بهار سياسي كشور خواند، گفت: اين فضاي مهم سياسي كه هدفي بزرگ را دنبال مي نمايد، نشاطي فزاينده، اميدي تقويت شده و اراده اي در خور ايران اسلامي و ملت بزرگ ايران را مي طلبد.

معاون رييس جمهوري، مازندران را مهد بزرگمردان سياسي تاريخ ايران و پايگاه آل الله ( صلوات الله عليهم ) و فرزندان پيغمبر توصيف نمود و گفت: مردان بزرگي از اين سرزمين، در طول قرون، مشعل داران دفاع از اسلام، مكتب اهل بيت، اجتهاد و علم و پيشرفت بوده اند.

انصاري، با اشاره به اين كه دلاور مردي هاي جوانان و زنان و مردان اين سرزمين در عرصه هاي مختلف انقلاب و دفاع مقدس هيچ گاه از صحيفه مقاومت ايران اسلامي زدوده نخواهد شد، افزود: مازندران، نقطه اميد ايران، نقطه اتكاي نظام و پايگاه دلگرمي مقام معظم رهبري و مسئولان كشور در همه زمينه هاست.

وي با بيان اين كه عرصه  تبليغات انتخاباتي، صحنه آزمون صداقت، امانت، عدالت و انصاف و تقواي كانديداهاست و كانديداها، بايد پيام بعثت نبي مكرم اسلام (ص) را دريابند، ياد آور شد: مردم ما مردمي هوشمند و داوراني بصير و با انصاف اند و بخوبي كم انصافي و بي انصافي برخي از داوران در عرصه هاي داوري را مي فهمند و واكنش نشان مي دهند.

معاون حقوقي رييس جمهور، افزود: اميدوارم تبليغات انتخاباتي، ميدان تقويت اعتماد به نفس، انسجام و اتحاد ملي، بيان برنامه هاي بهتر و ميداني براي اخلاق سياسي، گفتماني و اخلاق زيستي براي ارتقا اخلاق سياسي در كشور باشد.

وي، تصريح كرد: مردم ما بخوبي عدالت در گفتار و انصاف در قضاوت را از شعار، تخريب و عوام فريبي مي شناسند و در عرصه تجربه مردم سالاري ديني، فراز و فرود هاي بسياري را ديده اند و در حدي از آگاهي و بلوغ فكري قرار دارند كه برنامه را بشنوند و در سنجه انصاف در ميدان عمل نه در خيال و تصورات با امكانات و واقعيات عرصه داخلي و بين المللي به داوري بنشينند و شعار و عوام گرايي را از واقعيت تشخيص دهند.

معاون رييس جمهوري، با اشاره به اين كه دولت تنها اعضاي كابينه نيست بلكه در برگيرنده همه خدمت گزاران دولت در سراسر كشور است، عنوان كرد: از فرصت انتخابات براي بيان دستاوردها و خدمات ارزشمند نظام بايد استفاده شود، خصوصا در دوره اي كه دشمنان مايوس ما پس از تحميل جنگ و تحريم هاي، بدنبال ياس آفريني، خالي كردن دل مردم، كشتن روح اميد در جامعه، جدا كردن جوانان از گذشته پرافتخار و گسستن پيوند ميان روح انقلاب و قيام امام و شهيدان با آينده كشور هستند.

انصاري با بيان اين كه كانديداها فرصت خوبي براي اميد افزايي و ايجاد روح اعتماد در مردم دارند، اظهار داشت: كانديداها، برنامه هاي خود را براي آينده بهتر ايران ارايه نمايند تا مردم خود ارزيابي كنند و بهيچ روي اميد مردم را تخريب ننمايند و در زمين دشمن كه بدنبال نااميد كردن مردم هستند بازي نكنند.

معاون رييس جمهوري، با اشاره به اين كه عقلانيت، مشورت با دانايان، استفاده از تجربيات، پيش بيني امور و عواقب آن، تكيه بر دانشگاه و پژوهش ها و تلاش مستمر براي شكوفا نمودن اقتصاد زمينگير كشور و هدف گذاري درست در مديريت كشور از ويژگي هاي فعاليت هاي دولت تدبير و اميد بود كه به چرایی تورم پی برد، شوک نفتی، مسائل بین المللی و مشکلات اقتصادی را بدرستی مدیریت کرد، گفت: شناسايي تهديدهاي بزرگ موجود، شناسايي توانمندي هاي بالقوه و ظرفيت هاي قابل استحصال و برنامه ريزي براي تبديل تهديدها به فرصت ها از اصول حاكم بر برنامه ريزي دولت تدبير و اميد بود.

وي با بيان اين كه تهديد هسته اي و متهم كردن ايران براي ساختن بمب هسته اي، نخستين تهديد جدي پيش روي دولت يازدهم در آغاز كار بود، ياد آور شد: دشمنان با صدور شش قطعنامه در شوراي امنيت و 12 قطعنامه پي در پي تحريم در جاهاي مختلف در پي به زانو در آوردن ايران بودند و براي تحقق اين مهم تحريم نفت در برابر غذا و صدور 400 هزار بشكه در روز در دستور كار آنان قرار گرفت.

انصاري با بیان اینکه دولت روحانی با بکار گیری برجسته ترین افراد حقوقی ، اقتصادی و دیپلماتیک توانسته برنامه های تهدید آمیز دشمنان را خنثی کند و رئیس جمهوری دولت یازدهم به خوبی با مواضع و حربه های دشمنان آشنا بوده و هست، تصريح نمود: ما اجماع جهاني را با مذاكرات هسته اي شكستيم و امريكا را در ضديت با برجام منزوي نموديم.

معاون رئیس جمهوری، گفت: در دشوارترین مراحل مذاکره از داخل خنجر خوردیم اما با هدایت مقام معظم رهبری و با تعیین نقطه قرمز از سوی ایشان و با تجربه شخص رئیس جمهوری کاری شد کارستان و تهدید تبدیل به فرصت شده است.

وی خاطر نشان ساخت: اگر امنیت ایران بالاتر از کشورهای اروپایی است اگر در میان شعله های خشونت، ترور درمنطقه خاورمیانه ، درامان هستیم بدون تدبیر درست، تخصیص اعتبار ریالی و ارزی و پشتیبانی دیپلماتیک دولت یازدهم بوجود نمی آمد.

انصاري گفت: دوره مديريت دولت تدبير و اميد، يكي از درخشان ترين مقاطع مديريت كشور است كه عليرغم انواع تهدیدها ، کمبودها و نارسایی ها با اولویت بندی، حوصله، مشاوره و بکارگیری نیروهای توانمند و مدیران فراجناحی توانست اقتدار کشور را بالا ببرد و این اقتدار با رای مردم تداوم خواهد یافت.

معاون رييس جمهوري، تصريح كرد: اين دولت، دولت پر كار بر پايه انديشه است و بكارگيري تعابيري چون خسته براي دولت يك شوخي است، آيا با خستگي مي شد در كشور 21 هزار تخت بيمارستاني ظرف 3 سال و اندي اضافه شود، آيا با خستگي مي شد به خودكفايي كشاورزي رسيد و اين خدمات گسترده در بخش هاي مختلف در استان مازندران ارايه شود.

وي، افزود: آيا مردم روستاها از خدمات بهداشتي برخوردار نيستند و آيا كاهش هزينه هاي درمان سرطان كه مردم را به زانو در آورده بود يك واقعيت نيست.

معاون حقوقي رييس جمهور، بيان داشت: اضافه شدن 230 هزار متر مربع به فضاي بهداشتي و درماني استان مازندران، احداث 230 خانه بهداشت و 100 مركز بهداشت روستايي، دو برابر شدن تخت هاي دياليز، اضافه كردن 200 تخت ويژه، 1250 تخت بيمارستاني و 100 تخت در حال تكميل و انجام خدمات بهداشت دهان و دندان براي كودكان زير 14 سال بصورت رايگان و خدمات ديگر در بخش هاي گوناگون در مازندارن حاصل تلاش دولتي پرتدبير و تلاشگر است كه در تداوم خط حضرت امام ره فارغ از تهمت ها و تخريب ها به وظايفش عمل نمود.

انصاري با اشاره به اين كه دولت تدبير و اميد دولتي انقلابي است كه اگر نبود امروز امنيت كشور در اين نقطه قرار نداشت، گفت: دولت در حفظ امنيت كشور در كنار نيروهاي خدوم امنيتي، اطلاعاتي و انتظامي قرار داشت

استاندار، در جلسه شوراي اداري مازندران، اعلام كرد:

سرمایه گذاری 70 هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر وامید در مازندران

 استاندار مازندران، گفت: در دولت تدبیر وامید 5650 طرح تولیدی، اقتصادی و خدماتی به ارزش 70هزار میلیارد ریال در استان به بهره برداری رسیده  و  برای 150 هزار نفر نیز شغل ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومي استانداري،  ربیع فلاح جلودار، در جلسه شورای اداری مازندران كه با حضور حجت اسلام مجید انصاری، معاون حقوقی رئیس جمهوری در ساری برگزار شد، عنوان كرد: مازندران 2هزار و 800 واحد کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی دارد که 28 درصد از این واحدها تا قبل از سال 92 تعطیل شده بود ولی امروز پس از چهار سال فعالیت و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید 824 واحد جدید تولید و صنعتی با 23هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری آغاز به کار کردند.

استاندار مهم ترین بخش اقتصاد استان را کشاورزی دانست و ياد آور شد: طي فعاليت دولت تدبير و اميد، تغییر کاربری غیر غير مجاز اراضي کشاورزی در مازندران به صفر رسيده است و حکم قلع و قمع سازه های غیر قانونی نیز با همکاری قوه قضایی و نیروی انتظامی اجرایی شده است، حال آن كه حفط زمین های زراعی و کشاورزی و بهره وری از تولیدات کشاورزی در استان در گذشته رها شده بود.

مقام عالي دولت در استان با بیان این که بیش از سه هزار و 500 پرونده تغییر کاربری غیر قانونی زمین قبل از سال 92 در استان مازندران تشکیل شده بود، تصريح كرد: تا قبل از سال 92 ، مازندران جولانگاه ویلا سازی شده بود که دولت یازدهم با قدرت مقابل زمین خواری ایستاد.

ربيع فلاح، تسطیح و یکپارچه سازی زمین های کشاورزی را از خدمات مهم دولت یازدهم در استان برشمرد و خاطر نشان ساخت: با مهندسی شدن زمین های زراعی، هزینه تولید کاهش يافته و فعالیت های کشاورزی به ویژه برنجکاری آسان شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در دولت یازدهم شش هزار هکتار زمین های کشاورزی استان تسطیح و یکپارچه سازی شده است، عنوان نمود: در حال حاضر حدود 40 درصد زمین های استان با ماشین نشا کاری و 80 درصد برداشت بصورت مکانیزه صورت مي گيرد.

دكتر فلاح از دریای خزر به عنوان منابع اقتصادی مهم در استان های شمالی نام برد و افزود: به دلیل بی توجهی کشورهای حاشیه دریای خزر به مقولات زیست محیطی این دریا، تولید خاویار، مهمترین محصول این دریا به حداقل رسیده است.

استاندار، ياد آور شد: در دولت یازدهم با پرداخت تسهیلات و اجرایی شدن پرورش ماهی در قفس در کنار ساحل، زیرساخت های مورد نیار برای تولید 20 هزار تن خاویار در استان مازندران بوجود آمده است.

وی با بیان این نکته که زمین در استان مازندران قابلیت افزایش در سطح را ندارد، بيان داشت: استفاده از اراضی شیب دار به صورت جدی مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

استاندار مازندران جلوگیری از رانش و سیل،  فرسایش خاک و ایجاد درآمد برای کشاورزان را از اهداف توجه به زمین های شیب دار اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: تا کنون سه هزار هکتار از زمین های شیبدار تبدیل به باغ و سامانه نوین آبیاری قطره ای در آن ایجاد شده است.

ربيع فلاح، گفت: نتیجه توجه دولت یازدهم به بخش های مختلف کشاورزی افزایش حدود هفت درصدی تولیدات محصولات کشاورزی برابر با حدود 700 هزار تن در استان است.

استاندار مازندران همکاری و مشارکت بانک ها در فعالیت های اقتصادی و تولید را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: یکهزارو 93 واحد از منابع بانک های دولتی بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه در این دولت 550 میلیارد تومان سرمایه گذاری در سه محور مواصلاتی هراز، کندوان و سوادکوه در استان مازندران شده است، گفت: یکهزارو 343 کیلومتر از راه روستایی استان نیز در دولت روحانی آسفالت شد.

استاندار مازندران با بیان این که در طول چهار سال حتی یک صندوق انتخابات ابطال نشده است و مردم مشارکت خوبی در انتخابات داشته اند، گفت: مردم استان در تعیین سرنوشت خود حساس هستند و درانتخابات 29 اردیبهشت نیز بار دیگر مشارکت حداکثری خود را به عنوان یک تکلیف شرعی و سیاسی به اثبات می رسانند


عقلانيت، مشورت با دانايان و هدف گذاري درست از ويژگي هاي دولت يازدهم در مديريت / از فرصت انتخابات براي بيان دستاوردهاي نظام استفاده شود / كانديداها، برنامه هاي خود را براي آينده بهتر ايران ارايه نمايند

عقلانيت، مشورت با دانايان و هدف گذاري درست از ويژگي هاي دولت يازدهم در مديريت / از فرصت انتخابات براي بيان دستاوردهاي نظام استفاده شود / كانديداها، برنامه هاي خود را براي آينده بهتر ايران ارايه نمايند

عقلانيت، مشورت با دانايان و هدف گذاري درست از ويژگي هاي دولت يازدهم در مديريت / از فرصت انتخابات براي بيان دستاوردهاي نظام استفاده شود / كانديداها، برنامه هاي خود را براي آينده بهتر ايران ارايه نمايند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز1819
مجموع5245252

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری