پرینت ایمیل

فرماندار مرکز استان مازندران
کد مطلب : ۲۶۲۸  / گروه : اخبار / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۳۰۶
جلسه مشترک هیات نظارت و هیات اجرایی شهرستان ساری با حضور فرماندار شهرستان ساری , دادستان مرکز استان,اداره بازرسی و فرمانده نیروی انتظامی ساری و حضور کاندیدای تایید صلاحیت شده شورای اسلامی شهر ساری در سالن اجتماعات تامین اجتماعی شهرستان ساری برگزار شد+گزارش تصویری

 

جلسه مشترک هیات نظارت و هیات اجرایی شهرستان ساری با حضور فرماندار شهرستان ساری , دادستان مرکز استان,اداره بازرسی و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساری و حضور کاندیدای تایید صلاحیت شده شورای اسلامی شهرستان ساری در سالن اجتماعات تامین اجتماعی شهرستان ساری برگزار شد .

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان ساری، رییس ستاد انتخابات شهرستان ساری  با اعلام این که موظف به ایجاد سلامت فضای انتخاباتی و سالم نگه داشتن رقابت‌ نامزدهای انتخاباتی در مرکز استان هستیم ، گفت: این اتفاق میسرنمی شود مگر اینکه تمامی مجریان انتخابات با دقت ضمن رعایت بی طرفی کامل اجرای قانون، رعایت اخلاق اسلامی را نیز مد نظر داشته باشند.

حسین زادگان خاطر نشان کرد : رعایت قانون، اخلاق مندی و نیز عدم اعتماد به افراد سودجو و فرصت طلب در ایام انتخابات توسط ستادهای انتخاباتی ضروری بوده و باهرگونه تخلفی بر اساس قانون رفتار خواهد شد.

فرماندار شهرستان ساری با بیان اینکه  انتخابات درایران صرفا یک پدیده سیاسی نیست  گفت:انتخابات  یک جشن بزرگ سیاسی است که مردم با حضورپر شور درآن شرکت می کنند.

وی ادامه داد : قطعا رفتار آتی دشمنان این ملت ناشی از تحلیلی است که از حضور مردم در صحنه انتخابات پیشرو خواهند داشت وباید به گونه ای اقدام ها، تدابیرو تمهیدات صورت پذیرد  تا مشارکت حداکثری مردم در صحنه انتخابات را شاهد باشیم .

رییس ستاد انتخابات شهرستان ساری با اشاره به اینکه رعایت اخلاق در همه عرصه‌های انتخاباتی به فعالان حوزه رسانه و افرادی که در فضاهای مجازی فعالیت می‌کنند توصیه می‌شود افزود: از رسانه های مکتوب و مجازی می‌خواهیم تا ضمن احترام به حریم شخصی افراد، از تخریب کاندیداها  به هر شکل و نوعی اجتناب کنند.

وی خاطر نشان کرد :فعالیت‌ رسانه‌ها، سایت‌ها و کانال‌ها در فضای مجازی رصد و پیگیری می‌شود و با متخلفین بدون اغماض و بر اساس قانون به شکل کاملا جدی برخورد می‌شود.

وی خطاب به نامزد های انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شهرستان ساری  که  کانال هایی در  شبکه های اجتماعی دارند  گفت:مسئولیت هر نوع مطلبی که در شبکه‌های اجتماعی و علی‌الخصوص شبکه‌های مجازی توسط هر فردی درج می‌شود و در راستای تخریب یا خدشه به اعتبار و آبرو و حیثیت فرد یا افرادی در عرصه انتخابات باشد، به عهده نویسنده آن مطلب است که باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: این بدان معنا نیست که مدیران رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز در این موارد مقصر نباشند بلکه آنها نیز باید به گونه‌ای رسانه‌های خود اعم از سایت‌های خبری و کانال و گروه های اجتماعی در فضاهای مجازی را مدیریت کنند که خدشه‌ای به آبروی هیچ کاندیدای وارد نشود.

حسین زادگان  تاکید کرد:نامزدها و ستادهای انتخاباتی آنان نیز نباید برای رضایت شخصی یک فرد، حقوق و حیثیت سایر نامزدها را زیر سئوال برده و تخریب کنند که این امر دور از اخلاق و تخلف محسوب می شود.

فرماندار شهرستان ساری در خصوص نحوه فعالیت و زمان تبلیغات داوطلبین انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا گفت: زمان تبلیغات این دوره حسب ماده 90 قانون و ماده 62 آیین نامه  انتخابات طبق برنامه زمانبندی از تاریخ 96/02/21 لغایت 96/02/27  به مدت 7 روز می باشد و یک روز  قبل از  روز رای گیری  یعنی 8 صبح روز 28 اردیبهشت ماه تبلیغات ممنوع می باشد.

وی اضافه کرد: استفاده از هرگونه آثار تبليغاتي نامزدها و طرفداران آنان اعم از كاغذي، پارچه اي، مقوايي، فلزي و يا هر جنس ديگر با ابعاد بيشتر 100در 70 سانتي متر ممنوع است. محل نصب نیز در قانون پیش بینی شده است  و در صورت عدم رعایت موضوع ستاد انتخابات با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد نمود و لازم است داوطلبین به اینگونه موارد جهت پاکیزگی محیط شهری و جلوگیری از تخلف انتخاباتی توجه ویژه نمایند.

نامزد های انتخابات خطوط قرمز و ضوابط را رعایت کنند

دادستان مرکز استان مازندران نیز در این جلسه از آرامش و سلامت در روند برگزاری و مقدمات انتخابات شهرستان ساری  خبر داد و گفت: موارد اندکی از تخلف در زمینه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی مشاهده شده که تذکر لازم برای پرهیز از تکرار آن داده شده است.

 حجت السلام والمسلمین جعفری با تاکید بر لزوم قانون مداری توسط نامزدها و ستادهای انتخاباتی گفت: شواری شهر به عنوان پارلمان شهری و محل تصمیمات سرنوشت ساز برای شهر بوده و نامزدهای حضور در این شورا باید بر اساس قانون رفتار کرده و خطوط قرمز و ضوابط انتخاباتی را رعایت کنند.

دادستان مرکز استان مازندران با توجه به فعالیت نامزدها و طرفداران آنان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  گفت :به جای تخریب و نفی سایر رقیبان انتخاباتی، به دنبال ارائه برنامه برای خدمتگزاری به مردم و جامعه باشند.

دادستان مرکز استان مازندران با بیان اینکه کاندیداها باید با این رفتار خارج از قانون طرفداران خود برخورد کنند تاکید کرد:استفاده از عناوین تحصیلی غیرواقعی و غیرمجاز توسط نامزدها و نیز ستادهای انتخاباتی ممنوع است .

وی گفت: راه اندازی کارناوال و کاروان های تبلیغاتی و نیز نصب تبلیغات در محل های غیر مجاز و تعیین نشده اعمال مجرمانه بوده و در صورت انجام این رفتارها، این تخلفات در اعتبارنامه نامزدها تاثیر خواهد گذاشت

برخورد جدی هیأت نظارت با متخلفان خرید و فروش رأی/ احتمال ابطال آرای کاندیدای متخلف

رئیس هیأت نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شهرستان ساری گفت: اگر خرید و فروش رأی از سوی یک نامزد برای هیأت نظارت محرز شود، این نهاد نظارتی بر اساس بند ب ماده 19 قطعاً نسبت به ابطال آرای فرد خاطی اقدام می‌کند.

حجت‌الاسلام ابوذر زارعی‌کیاپی اظهار کرد: رقابت‌ها بین تمامی کاندیداها باید در سلامت کامل برگزار شود و نامزدهای انتخاباتی از تخریب یکدیگر پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه انتخاباتی سالم است که مورد تأیید و اعتماد مردم باشد، افزود: کاندیداها در روند تبلیغات قانون را ملاک خود قرار دهند تا موجب ایجاد بدبینی در بین مردم نشوند.

رئیس هیأت نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شهرستان ساری با بیان اینکه در برخی از موارد مشاهده می‌شود تبلیغات کاندیداها اصل نظام و شأن مردم را زیر سؤال می‌برد، ادامه داد: هیچ یک از کاندیداها حق ندارند در روند تبلیغات قانون را زیرپا گذارند که در صورت مشاهده هر نوع بی‌قانونی از سوی نامزدهای انتخاباتی به‌صورت جدی در راستای قانون با آنها برخورد می‌شود.

زارعی با هشدار نسبت به خرید و فروش رأی از سوی برخی کاندیداهای متخلف، گفت: به تمامی کاندیداها توصیه می‌کنیم هیچ‌گاه از راه غیرقانونی اقدام به جمع‌آوری رأی نکنند که در صورت مشاهده قانون با آنها به‌صورت جدی برخورد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به هر نحوی خرید و فروش رأی از سوی یک نامزد برای هیأت نظارت محرز شود، این نهاد نظارتی بر اساس بند ب ماده 19 قطعاً نسبت به ابطال آرای فرد خاطی اقدام می‌کند و در این راستا با هیچ کاندیدایی مماشات نمی‌کنیم.

رئیس هیأت نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شهرستان ساری بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما انتخاباتی می‌خواهیم که سالم باشد و هرکسی بخواهد روند انتخابات را منحرف کند با آن با جدیت برخورد می‌کنیم.

زارعی با تأکید بر اینکه قانون برای همه کاندیداها فصل‌الخطاب است و در اجرای قانون با کسی تعارف نداریم، افزود: همه ما دغدغه برگزاری انتخابات سالم داریم و در این راستا از همه نهادهای نظارتی و امنیتی خواستار تعامل و همکاری هستیم


انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

انتخابات یک جشن بزرگ سیاسی با حضور پرشور مردم است

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز2115
مجموع5445173

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری