پرینت ایمیل

کد مطلب : ۲۶۳۱  / گروه : اخبار / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۳۳۵
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی حوزه انتخابیه شهرستان ساری، اسماعیل حسن زاده با بیان اینکه انتخابات فرصتی برای نظام است گفت: نباید اجازه دهیم جو شهرستان و همدلی حاکم برهم بخورد چراکه حاصل این جو نصیب مردم می‌شود
تخلفات انتخاباتی رصد و با متخلفین  برخورد قانونی  می شود

 

 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان ساری:

تخلفات انتخاباتی رصد و با متخلفین  برخورد قانونی  می شود

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی حوزه انتخابیه شهرستان ساری، اسماعیل حسن زاده با بیان اینکه انتخابات فرصتی برای نظام است گفت: نباید اجازه دهیم جو شهرستان  و همدلی حاکم برهم بخورد چراکه  حاصل این جو نصیب مردم می‌شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان ساری با تاکید بر اینکه از کاندیداها انتظار داریم که حامیان خود را نسبت به ممنوعیت های قانونی در خصوص تبلیغات، توجیه کنند ادامه داد: قانون گذاری اصلی ترین رسالت یک نماینده پارلمان شهری است و با این حال اگر کاندیداهایی برای جلب آراء مردم تن به قانون گریزی دهد قطعا موجب تغییر نگاه افکار عمومی نسب به خود می شود و شکست می خورد.

وی خاطر نشان کرد:رصد فضای مجازی جهت بررسی تخلفات در حال انجام است و به رخدادهای غیرانتخاباتی نیز هشدار داده می‌شود .

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان ساری با اشاره به اینکه بر اساس قانون انتخابات تبصره ماده 65 آ.ش هر کاندیدا در هر منطقه از شهرداری تنها می تواند یک ستاد داشته باشد گفت: پوستر های کاندیدا ها باید در  در محل جانمایی شده در سطح شهر که توسط شهرداری داربست و بنر زده شده  و در اندازه های تعیین شده نصب شوند.

حسن زاده  خاطر نشان کرد:ما هم‌چنان روند رصد را دنبال خواهیم کرد و حین و پس از انتخابات با متخلفین برخورد قانونی وجدی خواهیم کرد.

وی ادامه داد : فعالیت کارمندان در ساعت اداری، استفاده از امکانات اداری و موسساتی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند ممنوع است و مجرم شناخته می‌شود.

حسن زاده افزود : با توجه به تایید نهایی کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهرساری و فعال شدن ستادهای انتخاباتی در این شهرستان روز سه شنبه کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر به جلسه  پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی دعوت شدند و تذکرات قانونی از سوی اعضای هیت اجرایی و هیت نظارت شهرستان ساری  جهت انجام تبلیغات به آنان داده شد.

وی با اشاره به دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی که به نامزد های شوراهای اسلامی شهر ابلاغ شده است گفت: تبلیغاتی بر خلاف دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی از طرف برخی طرفداران کاندیداها گزارش شده است که دستورات لازم به ضابطان قضائی داده شده تا طبق قانون با این تخلفات برخورد شود.

حسن زاده  گفت: هر کَس از وقوع تخلفی مطلع شد، فورا به هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها اطلاع دهد تا از طریق بازرسان، از آن تخلف جلوگیری شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان ساری تصریح کرد: گزارش‌های مردمی‌ که همراه با فیلم و عکس باشد و یا تماس بگیرند، بازرس مربوطه اعزام می شود و اگر آن بازرس وقوع تخلف را تأیید کند پرونده تشکیل و به دستگاه قضایی ارسال تا مراحل قانونی آن طی شود.

حسن زاده تاکید کرد :کلیه ها نامزد های پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرستان ساری دستورالعمل دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی را مطالعه و طبق آن عمل کنند.

قابل ذکر است  نحوه فعالیت و زمان تبلیغات داوطلبین انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا حسب ماده 90 قانون و ماده 62 آیین نامه  انتخابات طبق برنامه زمانبندی از تاریخ 96/02/21 لغایت 96/02/27  به مدت 7 روز می باشد و یک روز  قبل از  روز رای گیری  یعنی 8 صبح روز 28 اردیبهشت ماه تبلیغات ممنوع می باشد

استفاده از هرگونه آثار تبليغاتي نامزدها و طرفداران آنان اعم از كاغذي، پارچه اي، مقوايي، فلزي و يا هر جنس ديگر با ابعاد بيشتر 100در 70 سانتي متر ممنوع است. محل نصب نیز در قانون پیش بینی شده است  و در صورت عدم رعایت موضوع ستاد انتخابات با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد نمود و لازم است داوطلبین به اینگونه موارد جهت پاکیزگی محیط شهری و جلوگیری از تخلف انتخاباتی توجه ویژه نمایند..

آن دسته از داوطلبان که دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی  را ندارند می توانند از سایت فرمانداری ساری دانلود کنند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز1135
مجموع5449123

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری