پرینت ایمیل

فرماندار ساری در دیدار با هنرمندان تاکید کرد
کد مطلب : ۲۶۶۶  / گروه : اخبار / ۱۸ تیر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۵۹۸
فرماندار ساری گفت: اثر تولیدی هنرمندان، ارزش مادی و معنوی بالایی دارد و تقویت اولیه و بسترسازی ها باید انجام شود تا آثار هنری مورد بی توجهی قرار نگیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری، احمد حسین زادگان با هنرمندان پیشکسوت مرکز استان دیدار و گفت و گو کرد.

این فعال حوزه فرهنگ و هنر در این دیدار اظهار کرد: توجه به هنر یکی از موارد رفع مشکلات فراروی جوانان است.

ترقی افزود: جوانان به دنبال فضایی برای تخلیه انرژی هستند و چون محفل مناسبی در این مسیر پیدا نمی کنند این  مسئله به شکل منفی و هنجارشکنی تبدیل می شود.

وی گفت: خانه هنرمندان ساری با هدف برطرف کردن دغدغه های جوانان هنرمند از طریق راهکارهای قانونی، با ایجاد تشکل های احیا کننده کاستی ها از محل صندوق هنرمندان، التیامی برای جوانان باشد.

این هنرمند با بیان اینکه هنر زبان مشترک بین ملت های مختلف بوده و تاثیر آن در انسان ها غیرقابل انکار است، تصریح کرد: جامعه امروز ایران بیش از هر زمان دیگری به زبان هنر نیاز دارد.

وی ادامه داد: هنر در ذات خود تجلی دوستی، عشق، صلح و زیبایی هایی است که از صفات الهی نشات می گیرد.

ترقی خاطرنشان کرد: قطعه هنرمندان و پیگیری احداث خانه هنرمندان از مطالبات جامعه هنری شهرستان ساری است.

فرماندار ساری در این نشست اظهار کرد: هنرمندان سرمایه های معنوی ما هستند و نوع خواسته هنرمندان در این نشست، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط و شادابی در جامعه است که متفاوت با مطالبه گری سایر اقشار است.

احمد حسین زادگان با اشاره به اینکه خرسندیم هنرمندان به ریشه یابی مشکلات جامعه امروز می پردازند، افزود:  اثر تولیدی هنرمندان، ارزش مادی و معنوی بالایی دارد و تقویت اولیه و بسترسازی ها باید انجام شود تا آثار هنری مورد بی توجهی قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه توسعه یافتگی در کاهش تصدی گری دولت ها است، گفت: سیاست دولت، حمایت از سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف و تقویت این تشکل ها است.

این مسئول با اشاره به اینکه افزایش تشکل های صنفی را در دستور کار داریم، تصریح کرد: دو برابر سال های گذشته، مجوز برای تشکل های صنفی صادر کردیم و فضای موجود دولت، به گسترش این فضا کمک کرده است.

حسین زادگان با بیان اینکه زمان صدور مجوز برای تشکل های صنفی را کاهش دادیم، گفت: برای قطعه هنرمندان و خانه هنرمندان هم مکاتبات لازم را انجام می دهیم.


لزوم بسترسازی برای توجه به آثار تولیدی هنرمندان

لزوم بسترسازی برای توجه به آثار تولیدی هنرمندان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری