پرینت ایمیل

با حضور مدیرکل امور مالی و اداری استانداری مازندران
کد مطلب : ۲۷۰۳  / گروه : اخبار / ۱۰ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۶۲۹
به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان مراسم تجلیل از بازنشستگان فرمانداری شهرستان ساری با حضور مدیرکل امور مالی و اداری استانداری مازندران، مدیرکل صندوق بازنشستگی استان، معاون عمرانی فرمانداری ساری، ذلیکانی نائب رئیس شورای شهر ساری، رئیس کانون بازنشستگان فرمانداری ساری در مجتمع سرای امید ساری برگزار شد.
بازنشستگان فرمانداری ساری تجلیل شدند

 

مدیرکل صندوق بازنشستگی مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه مشکلات صندوق بازنشستگی به 40 سال قبل بر میگردد و 28 تصمیم چالش ساز ایجاد شده است، گفت: با حضور کارشناسان بین المللی و مدیران عامل گذشته مشکلات و چالش ها بصورت علمی واکاوی صورت گرفته، مشکلات احصا و راه حل ها ارائه شد. براری با اعلام اینکه با افزایش حقوق بازنشستگان 7/67 درصد قدرت بازنشستگان ایجاد شده است، بیان داشت: طی دو سال اخیر 600 میلیارد تومان برای حقوق بازنشستگان اضافه شده و با تزریق 2200 میلیارد تومان بابت همسان سازی حقوق، 18.5 درصد به حقوق بازنسشتگان اضافه شد.وی با اشاره به اینکه  صندوق بازنشستگی کشور مجموعه ای اقتصادی است و باید به شکل اقتصادی اداره شود ، دولت ها  435 هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی خسارت زدند و در حال پرداخت بدهی هستند و بر اساس قانون استخدامی کشور دولت مکلف است حقوق بازنشستگان را پرداخت کند.

این مسؤول ادامه داد: سود شرکت های زیرمجموعه بازنشستگی کشور 600 میلیارد تومان بوده که به 2000 میلیارد تومان رسیده است. مدیرکل صندوق بازنشستگی مازندران گفت: از سال آینده 5000 میلیارد تومان بابت همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان اختصاص می یابد و از دو هفته آینده برای بازنشستگان وام 4میلیونی پرداخت می شود . براری تصریح کرد: با تزریق کمک از سوی دولت در بخش همسان سازی حقوق ، اختلاف حقوق بازنشستگان و شاغلان به 10 درصد می رسد.

سید محمد سیدی رئیس کانون بازنشستگان فرمانداری شهرستان ساری نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در سالهای اخیر از سوی این کانون برای بازنشستگان صورت گرفته است، اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی برای بازنشستگان و تکریم از آنها از اقداماتی بوده است که برای حفظ شان بازنشستگان صورت گرفته است.

وی از انعقاد تفاهم نامه با اداره فنی و حرفه ای استان برای آموزش رایگان به بازنشستگان و فرزندان آنها خبرداد و گفت : در مازندران 76 هزار نفر بازنشسته داریم که باید نگاه ویژه ای به این افراد داشته باشیم. سیدی ادامه داد: با راه اندازی خانه امید کلیه امکانات این مجموعه شامل خانه دارت ، شطرنج، تنیس روی میز، امکانات گردشگری بصورت رایگان در اختیار بازنشستگان قرار می گیرد .

مدیرکل مالی اداری استانداری مازندران نیز در این جلسه با تقدیر از برگزار کنندگان این همایش گفت : آبادانی وتوسعه کشور را مدیون بازنشستگان هستیم و اگر غفلت هایی صورت گرفته است باید به دنبال رفع آنها باشیم .

ناصحی افزود: جدای از پیگیری حقوق بازنشستگان باید به دنبال تکریم و توجه به مقام معنوی بازنشستگان باشیم.

وی ادامه داد: باید از تجربه سالها تلاش و کوشش بازنشستگان که فرصت خوبی هستند استفاده کنیم و به جوانان انتقال دهیم تا نهادینه شود.

مدیرکل مالی اداری استانداری مازندران گفت: کشوری که مهد تمدن است در مجامع عمومی احترام به سالمند و بازنشسته نباید کمرنگ باشد تا  انحطاط اخلاقی جبران شود و باید متوجه شویم زیرپوست شهر چه می گذرد.

ناصحی خاطرنشان کرد: کانون های بازنشستگی تنها به دنبال حقوق اقتصادی نباشند و مسایل اجتماعی باید در درجه اول قرار دهند.

وی با اعلام اینکه متاسفانه در بکارگیری نیروی انسانی ماهر که سرمایه اصلی محسوب می شوند غفلت شده است، بیان داشت: تعامل کانونهای بازنشستگان استان با شهرستانها سبب همگرایی و هم افزایی در توجه به قشر بازنشسته می شود .

مدیرکل مالی اداری استانداری مازندران گفت: دولت یازدهم در همسان سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان توجه ویژه ای داشته که این مهم در دولت دوازدهم ادامه دارد.

در پایان این مراسم از سه نفر از بازنشستگان فرمانداری ساری تجلیل شد

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز482
مجموع5368855

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری