پرینت ایمیل

کد مطلب : ۲۷۲۳  / گروه : اخبار / ۲۰ آبان ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۶۹
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ، فرماندار مرکز استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی پیامی صادر کرد.در متن این پیام آمده است:
فرماندار ساری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی پیامی صادر کرد

ارزيابي شرايط و امکانات موجود فرهنگي مبين اين نکته است که امروزه کتاب مي تواند به عنوان يک وسيله مطمئن و کارآمد در بهينه سازي فضاي فرهنگي جامعه مورد استفاده قرار گيرد.

تجربه جهاني نشان مي دهد که رشد و توسعه تمدن ها، ريشه در رشد فکري و فرهنگي هر جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتابخواني در جوامع، نمي توان به رشد هيچ تمدني دل خوش کرد. بايد تأکيد کرد که علي رغم رشد رسانه هاي گوناگون ارتباط جمعي، باز هم نقش کتاب در رشد فرهنگ و تمدن بسیار اساسی و ضروری می باشد.

نقش کتابخانه در انتقال علوم به افراد، بسيار سازنده است. از اين رو، کتابخانه را مي توان به عنوان کانون همايش صاحبنظران و موزه پرطراوت انديشمندان درنظر گرفت. اين نهاد کانوني، مي تواند بالندگي و شکوفايي استعدادهاي دانش آموزان و دانشجويان را به ارمغان آورده و در فرجام، به توليد انديشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتي جامعه منجر شود. در نهایت، کسي که در این مکان قدم مي نهد، به گلستان دل انگيز دانشمندان و دانايان قدم نهاده است.

مع الوصف هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی را فراهم آورد تا با تبریک این هفته و با پرداختن به این عنصر کلیدی و احیا کننده تفکر و اندیشه ؛ ذره ای کام تشنه طالبان علم، اندیشه و حقیقت را سیراب نمائیم.

احمد حسین زادگان

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساری

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز809
مجموع4898806

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری