پرینت ایمیل

در نشست مشترک کمیته مقابله با مواد مخدر مطرح شد؛
کد مطلب : ۲۷۲۸  / گروه : اخبار / ۰۴ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۶۸
معاون سیاسی استاندار مازندران با اشاره به اینکه اقدامات موثری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و مقابله با مواد مخدر در ساری انجام شده است، گفت: اشتغال افراد بهبود یافته در محلات آسیب پذیر مورد توجه قرار گرفته و محلات مشکوک هم مورد بازبینی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری، نشست مشترک کمیته مقابله با مواد مخدر استان و شهرستان، با حضور معاون سیاسی استاندار مازندران در فرمانداری ساری برگزار شد.

معاون سیاسی استاندار مازندران در این نشست اظهار کرد: نابودی داعش توسط سربازان اسلام را به مقام معظم رهبری، دولت و به ویژه شهدای مدافع حرم و همه کسانی که با اقدام انقلابی و مجاهدانه، شکست ذلت بار داعش را رقم زدند تبریک عرض می کنم.

علیرضا یونسی افزود: قدرت های استکباری با راه اندازی داعش، به دنبال ایجاد تغییر در خاورمیانه به نفع خود بودند که در نهایت، عزت اسلام و ذلت آن اندیشه به رخ جهانیان کشیده شد.

وی با تاکید بر اینکه پاکسازی محلات آسیب پذیر باید ادامه داشته باشد، گفت: کمیته فرهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر، با حضور مستمر در محلات آسیب پذیر، زمینه اجرای برنامه های فرهنگی را فراهم کند.

این مسئول تصریح کرد: اداره بهزیستی، وضعیت خانواده ها در محلات آسیب پذیر را پایش کند و متناسب با این اطلاعات برای حمایت از این خانواده ها برنامه ریزی شود.

یونسی با اشاره به اینکه اقدامات موثری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و مقابله با مواد مخدر در ساری انجام شده است، گفت: اشتغال افراد بهبود یافته در محلات آسیب پذیر مورد توجه قرار گرفته و محلات مشکوک هم مورد بازبینی قرار گیرد.

نیازمند همکاری آحاد جامعه برای مبارزه با مواد مخدر هستیم

فرماندار ساری در این نشست با اشاره به پیروزی نیروهای اسلام در مقابله با داعش، اظهار کرد: با اخراج داعش از سوریه، میوه زحمات شهدای مدافع حرم به ثمر نشست.

احمد حسین زادگان با بیان اینکه مواد مخدر، بلای خانمان سوزی است که افرادی در جامعه را درگیر کرده است، افزود: عزم و اراده دولتی در مقابله با این پدیده شوم، قابل تحسین است.

وی با اشاره به دلایل مختلف در گرایش به مصرف مواد مخدر، گفت: نمی توان در علت گرایش به مواد مخدر، تحلیل یک بعدی ارایه کرد.

این مسئول با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر، علاوه بر عزم دولتی و حکومتی، نیازمند عزم ملی است.

وی با بیان اینکه سن و جنس اعتیاد در حال تغییر است، خاطرنشان کرد: خسارت این دست از آسیب های اجتماعی، کمتر از خسارت زلزله نیست و نیازمندیم آحاد جامعه در مبارزه با مواد مخدر، همکاری کنند.

فرماندار ساری اظهار کرد: باید حساسیت موضوع را به جامعه انتقال داده و با استفاده از ظرفیت های مختلف از جمله استفاده از فضای مجازی، پیشگیری های جدی تر را در دستور کار قرار دهیم و مردم هم کمک کنند.

این مسئول با بیان اینکه کمیته مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساری از ابتدای سال هفت جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، هفت جلسه مقابله، پنج جلسه پیشگیری، پنج جلسه کمیته فرهنگی و پنج جلسه درمان برگزار کرده است، افزود: حدود 90 درصد از 114 مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساری اجرایی شده و مابقی مصوبات در حال پیگیری برای اجرا است.

وی با اشاره به برگزاری 35 طرح و عملیات در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان ساری، گفت: از این تعداد، هفت طرح در محله 75 دستگاه، 12 طرح در کوی غفاری، هفت طرح در منطقه نوبنیاد، پنج طرح در محله پشت آرامگاه و چهار طرح در کوی 22 بهمن ساری انجام شد.

فرماندار ساری تصریح کرد: 220 جلسه کلاس آموزشی برای چهار هزار نفر به مدت 210 ساعت برگزار کردیم و تا پایان سال هم پنج سازمان مردم نهاد برای اجرای برنامه های پیشگیری از مصرف مواد مخدر شروع به کار می کنند.

حسین زادگان با بیان اینکه امروز بی توجهی به فضای مجازی، چشم پوشی از یک ظرفیت است، خاطرنشان کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تولید محتوا می تواند از این فضا به خوبی بهره برداری کند.

وی با اشاره به اینکه  بیش از 2 میلیارد ریال  از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان ساری برای ادامه فاز نخست طرح هادی در نوبنیاد اختصاص یافت، اظهار کرد: یک میلیارد و 300 میلیون ریال هم برای عملیات 800 متر راه دسترسی به نوبنیاد اختصاص دادیم.

فرماندار ساری با بیان اینکه اجرای عملیات احداث ورزشگاه در محله نوبنیاد توسط مهندسی سپاه کربلا مازندران به زودی آغاز می شود، افزود: حدود یک میلیارد ریال برای تقویت شبکه برق و روشنایی معابر در محلات غفاری، نوبنیاد و 75 دستگاه اختصاص یافت و پایش تصویری این مناطق هم در حال انجام است.

وی با اشاره به شناسایی 38 نفر از افراد بدون شناسنامه در مناطق آسیب پذیر ساری، گفت: 20 نفر از این افراد دارای شناسنامه شدند و پرونده مابقی افراد در دست بررسی است که با تکمیل مدارک، شناسنامه این افراد هم صادر می شود.

حسین زادگان با بیان اینکه 207 نفر دانش آموز در محلات آسیب پذیر ساری در حال تحصیل هستند، ادامه داد: پنج نفر از این افراد، شناسنامه ندارند اما از تحصیل باز نماندند و در حال پیگیری صدور شناسنامه برای این پنج دانش آموز هستیم.

وی گفت: در هشت ماهه امسال، در حوزه فرهنگی، پیشگیری و درمان به ویژه در محلات آسیب پذیر اقدامات گسترده انجام شده است.

ساماندهی 33 کانون آلوده در مازندران

در ادامه این نشست دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران اظهار کرد: شهرستان ساری توانست سه مرکز آلوده را به خوبی ساماندهی کند.

میرزایی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، اقدامات خوب و موثری در حوزه مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی انجام شده است، افزود: این اقدامات منجر به ساماندهی 33 کانون آلوده در مازندران شد.

وی با اشاره به اینکه میانگین مصرف مواد مخدر در مازندران، نسبت به کشور در سطح بسیار پایین تری قرار دارد، گفت: برای کسانی که اعتیاد را ترک کرده اند باید چتر حمایتی را افزایش دهیم.


اشتغال افراد بهبود یافته در محلات آسیب پذیر مورد توجه قرار گیرد

اشتغال افراد بهبود یافته در محلات آسیب پذیر مورد توجه قرار گیرد

اشتغال افراد بهبود یافته در محلات آسیب پذیر مورد توجه قرار گیرد

اشتغال افراد بهبود یافته در محلات آسیب پذیر مورد توجه قرار گیرد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز1011
مجموع5240680

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری