پرینت ایمیل

فرماندار ساری خبرداد
کد مطلب : ۲۷۲۹  / گروه : اخبار / ۰۲ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۲۶
فرماندار ساری با تاکید بر اینکه اقتصاد روستایی در حوزه محصولات کشاورزی ، گردشگری و صنایع تبدیلی بزرگترین ظرفیت برای حل مشکل اشتغال جوانان است ، گفت : دولت نیز تسهیلات کم بهره بدون محدودیت را در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ،محمد دامادی در جلسه شورای اداری مرکز استان  با محوریت هفته مقدس وقف با ابراز خرسندی از نابودی داعش ،گفت : ما با یک تفکر مبارزه کرده و آن را کامل از بین برده ایم.

وی با اشاره به فریضه مهم وقف و اعلام اینکه در کشور ما وقف کم انجام می شود، افزود: وقف در آموزه های دینی ما به خوبی مشهود است ، گاهی ساختمان های موقوفی را گرفته و پس نمی دهیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی به زلزله غرب کشور و کمک های بسیجی همه دستگاه های اداری اشاره کرد و گفت: ما در بخش مدیریت بحران بسیار ضعیف هستیم ، اگر ما کار را درست و صحیح انجام دهیم دیگر ضرورتی ندارد تا رهبر معظم انقلاب با کهولت سن به این مناطق برای مشکلات مردم زلزله زده اعزام شوند.مگر اینکه بخواهند از مردم آسیب دیده دلجویی کنند.

وی درباره عملیات اجرایی جاده گهرباران عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده در کمیسیون عمران مجلس عملیات اجرایی فاز دوم جاده گهر باران ساری آغاز خواهد شد.

دامادی از پرواز روازنه ساری به تهران خبر داد و گفت: پرواز تهران به ساری جمعه همین هفته افتتاح می شود و این تحول خوبی در بخش هوایی فرودگاههای استان خواهد بود ضمن اینکه جاده فرودگاه ساری با توجه به دستور ویژه وزیر نیرو در دست پیگیری است.

وی پیگیری وضعیت جاده ساری به تاکام را ازدغدغه های مهم در حوزه راه سازی عنوان کرد و افزود: در حوزه راه و شهرسازی ضعف زیادی و جود دارد با این وجود فاز دوم این جاده به مناقصه گذاشته شد و پیمانکار مشخص و تجهیز کارگاه انجام شد.

نماینده ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحقق این امر همکاری تمام دستگاهها را می طلبد، افزود: با اندک اعتباری که وجود دارد باید کارها را به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به عملیات اجرایی کمربندی شرقی ساری ، ادامه داد: باید وضعیت عمرانی کمربندی شرقی در اولویت های ما باشد ،هنوز اتفاق خاصی برای پل سمسکنده نیفتاده اما امیدواریم به زودی کارش تمام شود و تبدیل به تخت جمشید نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس به احداث روگذر در سه راه جویبار به دلیل حجم ترافیک تاکید کرد و گفت: ایجاد دور برگردان در سه راه جویباراشتباه بوده است چرا که ما به مدیریت آبکی عادت کردیم ضمن اینکه اگر این طرح به صورت موقت است چرا بعد از دو سال هنوز پابرجاست.

*** اختصاص  تسهیلات کم بهره  در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی توسط دولت

فرماندار ساری گفت که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه گردشگری در اطراف چشمه سورت ، گام بزرگی در حفاظت از این چشمه و رونق گردشگری و اشتغالزائی برای منطقه برداشته خواهد شد.

حسین زادگان در جلسه شورای اداری شهرستان ساری از چشمه سورت به عنوان یک ظرفیت مهم گردشگری یاد کرد و افزود : در حال حاضر در مرحله واگذاری زمین مجاور این چشمه که متعلق به منابع طبیعی است به سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم .

وی گفت : این که گفته شده که چشمه سورت واگذار شده ، اشتباه است ولی ما برای توسعه گردشگری این منطقه زمین به سرمایه گذار واگذار می کنیم.

فرماندار ساری همچنین در این نشست حل معضل بیکاری در جامعه را نیازمند سرمایه گذاری های بخش خصوصی و خوداشتغالی دانست و گفت : دوره اشتغال اداری و دولتی تمام شده است .

وی با بیان اینکه امروز دولت تسهیلات و کمک های قابل توجهی را به بخش های اقتصادی روستایی پرداخت می کند ، افزود : البته دغدغه اصلی مسئولان ارشد نظام و استان ها اشتغال جوانان است اما باید بپذیریم که استخدام در دستگاههای دولتی به عنوان راهکار حل این معضل مورد توجه دست اندرکاران نیست.

حسین زادگان با تاکید بر اینکه اقتصاد روستایی در حوزه محصولات کشاورزی ، گردشگری و صنایع تبدیلی بزرگترین ظرفیت برای حل مشکل اشتغال جوانان است ، گفت : دولت نیز تسهیلات کم بهره بدون محدودیت را در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه تا 50 درصد خود اشتغالی مربوط به کشاورزی است، گفت: تسهیلات مناسبی برای توسعه کشت درخت سیب در اراضی شیب دار، گل های محمدی ، گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی کشاورزی وجود دارد.

**تحویل دستگاه بیهوشی وقفی به بیمارستان امام خمینی ( ره) ساری

حجت اسلام علی سلطانی در این  جلسه با محوریت دهه وقف در محل امامزاده عباس افزود: وقف بهداشت و درمان به ویژه تجهیزات پزشکی و پرداخت هزینه برای بیماران خاص مورد توجه مردم قرار دارد.

وی با بیان اینکه وقف از احکامی است که دین اسلام این حکم را امضا کرده است ، تصریح کرد: ادیان مختلف به این سنت حسنه اعتقاد داشتند و موقوفاتی از مسیحی و زرتشتی داریم.

سلطانی با بیان این نکته که باید حساسیت بیشتری نسبت به ترویج فرهنگ حسنه وقف در جامعه ایجاد کنیم تا این اعتقاد نسل به نسل تدوام داشته باشد، خاطر نشان کرد: گذشتن از مال و دارایی برای خدمت به همنوعان خود بزرگترین خودباوری بشر است .

وی گفت : از بهترین مصادیق جهاد مالی مقوله وقف است و خداوند متعال وقف کردن که بخشیدن و گذشتن از مال و دارایی است را به جهاد تعبیر می کند.

او افزود : امسال اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری از محل درآمد های وقفی9میلیارد ریال به تکایا و هیات های عزاداری کمک کرده است.

سلطانی وی به وجود یکهزارو 302 مسجد ،تکیه و امامزاده در شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: 801موقوفه و رقبات با 27هزار و 393مستاجر را تحت پوشش داریم.

وی به کمبود نیرو در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: اکنون فقط با 12نیرو مشکلات این گروه از هیات های امنا مساجد، تکایا و امامزاده و مستاجرین را رصد و پیگیری می کنند.

او به انجام عملیات عمرانی در بقعه و امامزاده های ساری اشاره کرد و گفت: اکنون در 31 بقعه چهار هزارو 500متر فعالیت عمرانی در حال انجام است تا کنون 225میلیارد ریال هرینه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری در بخش دیگری خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی به اهمیت انجام استعلام پیش از ساخت وساز های در زمین های ساری اشاره کرد و گفت: استعلام از اوقاف را باید جدی بگیرید ،چراکه اگر در زمین های اوقافی ساخت سازها صورت بگیرد حکم غصبی دارد.

*** بسیج برای مقابله با هر تهدیدی آماده است

فرمانده سپاه ساری گفت:مقابله با جنگ نرم و آمادگی برای این تهدیدات با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، از اقدامات پیشگیرانه و شناخت مختلف ابعاد این تهدیدها است.

سرهنگ علی خادم در این  جلسه با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: ماموریت بسیج حفظ ارزش های  انقلاب اسلامی است.

وی افزود: تفکر بسیح ، تفکر اسلام ناب است و وجود این تفکر و مشکلات فراروی بسیج به خاطر نعمت  و نورانیتی است که در وجود مبارک اوست ، بنابراین بسیجی هرگز جا نمی زند، مایوس نمی شود و محکم در مقابل ارزش هایش ایستادگی می کند.

فرمانده سپاه ساری با بیان اینکه بسیج یک پیام همگانی است گفت: آنهایی که بسیج را انحصاری می دانند و آنرا به جناحی منتسب می کنند، دشمن بسیج هستند .

وی به ویژگی‌های تفکر بسیجی اشاره کرد و شناخت وضعیت کنونی را یکی از  ضروریات این نهاد  عنوان و افزود: ایمان و اخلاص، اطلاعت آگاهانه، ظلم‌ستیزی و ایستادن در کنار مظلومان جهان از ویژگی‌های بارز  تفکر بسیج است.

 خادم با اشاره به اینکه حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و بسط تفکر بسیجی  از ماموریت‌های  این نهاد است، گفت: تفکر بسیجی ملاک عمل است یعنی اگر خدشه‌ای به ارزش‌های اسلامی وارد شود، بسیج محکم می‌ایستد.

وی جذب، آموزش و به‌کارگیری را از دیگر ویژگیهای تفکر بسیجی دانست و ادامه داد:تواضع، شجاعت و دلاوری در خصیصه این نهاد نهفته است.

خادم  با اشاره به اینکه بسیج به دنبال هدف‌های مقدس است، اظهار داشت: ملاک و مبنای عمل بسیج، تفکر بسیجی است و  اهداف این نهاد همان شاخصه‌های اسلام ناب بوده  که در مفاهیم عدالت، امامت، اجتهاد و انتظار قابل بحث است.

 وی با بیان اینکه بسیج برای مقابله با هر تهدیدی آماده است، گفت: مقابله با جنگ نرم و آمادگی برای این تهدیدات با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، از اقدامات پیشگیرانه و شناخت مختلف ابعاد این تهدیدها است.

فرمانده سپاه ساری به شیطنت‌های دشمنان در مسائل داخلی کشور اشاره کرد و افزود: اختلاف‌افکنی در بین مسئولان و از بین بردن همدلی و وحدت کار جدی و مورد توجه دشمن است .

وی ما خودمان را با تاسیس نیروهای پدافند هوایی، موشکی، دریایی و ساخت ادوات زرهی و تاسیس  قرارگاه خاتم‌الا نبیاء برای وعده خداوند که پیروی حق بر باطل را نوید داد آماده کرده‌ایم .

فرمانده سپاه ساری،ساخت خانه های محروم را از اقدامات بسیج عنوان کرد و گفت:سال گذشته 5 میلیارد و 300 میلیون تسهیلات پرداخته شد و برای 329 نفر نیز اشتغال ایجاد شد.

وی از اجرای 580 برنامه شاخص در این هفته نام برد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف مهم ما به شمار می آید.

*** کاهش 40 درصدی غریق در طرح دریای مازندران

یدالله داودی به عنوان آخرین سخنران در جلسه شورای اداری شهرستان ساری اظهار کرد: در حال حاضر 5 هزار عضو جوان و داوطلب در حوزه امداد و توانبخشی هلال احمر ساری فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه امسال 95 دوره امداد و کمک های اولیه بصورت عمومی برگزار شد ،افزود: یکهزار و 969 نفر در این دوره آموزش مستقیم و 465 نفر نیز بصورت غیر حضوری و مکاتبه ای آموزش دیدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساری به اجرای طرح خادم(خانواده آماده در مخاطرات) اشاره کرد و گفت:در فاز اول این طرح 1500 جلسه با حضور 7هزار و 500 نفر در منطقه سه شهرستای ساری آموزش انجام شد.

وی ادامه داد: در فاز دوم این طرح آمادگی آموزش 6 هزار خانوار ساروی  به تعداد 25 هزار نفر را داریم.

داودی با اشاره به فعالیت هلال احمر شهرستان ساری در امداد جاده ای از 62 حادثه در بخش های دودانگه و چهاردانگه خبر دادو گفت از این تعداد حادثه147 نفر مصدوم ،3 فوتی و 45 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی به فعالیت هلال احمر ساری در اجرای طرح دریا اشاره  و از کاهش 40 درصدی غریق در سال 96 خبر داد.

داودی با اعلام اینکه 18 خانه هلال در دهستان های شهرستان ساری احداث شده است ،گفت:از این تعداد 317 نفر زیر 29 سال و 241 نفر بالای 29 سال در این خانه هلال آموزش دیدند.

وی با اشاره  به کمک رسانی جمعیت هلال احمر ساری به زلزله زدگان غرب کشور ،عنوان کرد: تاکنون 114 تخته چادر از محل کمک های مردمی ، 4 هزار 920 تخته پتو و 2 هزار و 450 کیلو نایلون به زلزله زدگان غرب کشور اهدا شد.

رئیس هلال احمر ساری ،نایلون را از نیازهای ضروری زلزله زدگان عنوان و بر تامین آن تاکید کرد و گفت: بخاری  وفرش را از دیگر نیازهای مهم آسیب دیدگان زلزله اخیر غرب کشور است.


اختصاص  تسهیلات کم بهره  در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی توسط دولت

اختصاص  تسهیلات کم بهره  در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی توسط دولت

اختصاص  تسهیلات کم بهره  در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی توسط دولت

اختصاص  تسهیلات کم بهره  در حوزه فعالیت های اقتصادی روستایی توسط دولت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز999
مجموع5240668

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری