پرینت ایمیل

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی ساری
کد مطلب : ۲۷۴۲  / گروه : اخبار / ۳۰ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۵۰
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ,در راستای تعالی و رشد و به منظور نهادینه سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین نسل نونهال و نوجوان جامعه خصوصا جوامع روستایی جشنواره غذای روح ، غذای جسم و راهپیمایی کتاب به همراه قصه گویی، شعرخوانی و تصویر سازی از متن کتاب در روستای کردخیل برگزار شد
یک روز خوب با کتاب در روستای کردخیل

ابوذر علیزاده سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری گفت: کتابخانه ها به عنوان یک بستر مناسب در راستای رشد و ترقی جامعه و کتاب به عنوان یک میراث پایدار و ماندگار در حفظ ارزش ها و سنن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: علاوه بر این روستاها نمادی از فرهنگ دیرینه و میراث دار شفاهی سنن گذشته می باشند که تلفیق آن با میراث مکتوب می تواند باعث انتقال اندیشه ها و در نتیجه پیوستگی فرهنگی در جامعه گردد. بدین منظور برنامه هایی در سطح گسترده در روستا های شهرستان ساری با حمایت و هدایت اداره کتابخانه های عمومی برگزار می گردد که جشنواره غذا و کتاب ، راهپیمایی دانش آموزان به سمت کتابخانه و اجرای برنامه های متنوع از قبیل قصه گویی، شعرخوانی و تصویرسازی از متن کتاب در روستای دوستدار کتاب کردخیل یکی از معدود برنامه های اجرا شده در طول سالجاری است.

وی در ادامه عنوان داشتند جشنواره غذا با همکاری شورا و دهیاری در مدرسه بنیاد 15 خرداد روستای کردخیل به همراه نمایشگاهی از کتاب برگزار گردید که عواید حاصله از فروش غذا به امور خیریه اختصاص داده شد.

علیزاده در ادامه بیان داشت: علاوه بر این کتابخانه عمومی روستای کردخیل میزبان 130 دانش آموز و دبیران و معلمانی بود که مسیر مدرسه تا کتابخانه را با در دست داشتن بنرها و تراکتهایی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی طی نمودند و پس از آن در محیط کتابخانه برنامه هایی چون قصه گویی ، شعر خوانی در مورد کتاب و تصویر سازی از متن کتاب را انجام دادند . در پایان به نفرات برتر به رسم یادبود جوایزی اهدا گردید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری