پرینت ایمیل

مدير كل سياسي وزارت كشور
کد مطلب : ۲۵۲۲  / گروه : اخبار / ۲۵ بهمن ۱۳۹۵  /  بازدید : ۱۳۷۷
مدير كل سياسي وزارت كشور، در اين همايش افزود: تا كنون 33 انتخابات در كشور برگزار شده و برگزاركنندگان و مجريان انتخابات اشراف بر قوانين اين بخش دارند، ليكن اين دوره ها و آزمون ها بر تسلط بيشتر مجريان بر برگزاري انتخابات كمك مي كند تا افتخاري ديگر در اين راستا بدست آيد.

 

مدير كل سياسي وزارت كشور

شركت 1700 نفر در آزمون جامع انتخابات در سراسر كشور مدير كل سياسي وزارت كشور

محمد امين رضا زاده، مدير كل سياسي وزارت كشور در همايش توجيهي فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استان با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري، چهار اصل امنيت، سلامت، رقابت و مشاركت حداكثري را بعنوان تكليف براي مجريان انتخابات تعيين و تاكيد فرموده اند، گفت: در انتخابات گذشته امنيت بر اساس شاخص ها در بالاترين سطح قرار داشت و در بحث سلامت و تاييد حوزه هاي انتخابيه كشور، كمترين شكايات و ابطال انتخابات در مقايسه با انتخابات هاي گذشته را شاهد بوديم.

رضا زاده با بيان اين همه انتخابات هاي صورت گرفته در نظام مقدس جمهوري اسلامي از استانداردهاي لازم در منطقه و دنيا برخوردار بوده افزود: يك دوره همه اعضاي ستادهاي انتخاباتي كشور، فرمانداران و بخشداران در سمينارهاي سراسري و كلاس هاي توجيهي انتخابات شركت كردند و امروز در سراسر كشور حدود 1700 نفر در آزمون جامع انتخابات شركت مي كنند و اين امتحان از همه برگزار كنندگان انتخابات در كشور گرفته مي شود.

مدير كل سياسي وزارت كشور، ابراز داشت: تا كنون 33 انتخابات در كشور برگزار شده و برگزاركنندگان و مجريان انتخابات اشراف بر قوانين اين بخش دارند، ليكن اين دوره ها و آزمون بر تسلط بيشتر عزيزان بر برگزاري انتخابات كمك مي كند تا افتخاري ديگر در اين راستا بدست آيد.

رضا زاده با اشاره به اين كه سياست دولت اين است كه كشور در آرامش قرار داشته باشد و دولت در فضاي آرام بهتر وظايفش را انجام مي دهد و كارگزاران هم در فضاي بدور از جنجال هاي سياسي و جناحي بهتر عمل مي نمايند، خاطر نشان ساخت: ليكن جامعه به نشاط سياسي نياز دارد و در آستانه انتخابات يك فضاي پر نشاط و شاداب توام با رقابت را بايد شاهد باشيم.

مدير كل سياسي وزارت كشور، گفت: پيش بيني مي كنيم در انتخابات سال 96 مشاركتي بالا را شاهد باشيم، چرا كه مشاركت بالا موجب تقويت قدرت نرم نظام  سياسي و امنيت كشور مي شود و مردم هم قطعا در اين انتخابات افتخاري ديگر در راستاي افزايش ضريب اقتدار نظام مي آفرينند.

استاندار مازندران در همايش فرمانداران ، بخشداران و اعضاي ستاد انتخابات

مردم سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند/ انتخابات بايد تجلي وحدت و انسجام ملي باشد

ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در همايش مجريان انتخابات با تسليت ايام فاطميه (س) و قدرداني از حضور پرشور ملت مازندران در راهپيمايي ايام الله 22 بهمن، ياد آور شد: مشاركتي كه مردم در 22 بهمن داشتند مشتي بر دهان ياوه گويان و بنگاه هاي خبر پراكني مخالف نظام مقدس جمهوري اسلامي بود كه همواره ادعا مي كردند جشن هاي پيروزي انقلاب دولتي است.

مقام عالي دولت در مازندران، با بيان اين كه دولت تدبير و اميد در شرايطي اداره امور كشور را در سال 92 عهده دار شد كه اقتصاد مهم ترين موضوع كشور بود، افزود: مقام معظم رهبري در 3 سال اخير موضوع اقتصاد را بعنوان موضوعي محوري مورد تاكيد قرار داده اند و سياست هايي را در اين راستا ترسيم نموده اند كه مورد توجه دولت بوده و هست.

استاندار با اشاره به اين كه بنده از زمان حضورم در استان به اين مساله و راهبردهاي شكوفايي اقتصادي و تحقق منويات رهبر معظم انقلاب و برنامه ها و اهداف دولت تدبير و اميد در اين راستا توجه داشته ام و با برنامه به اين مساله ورود كرده ام، گفت: متاسفانه از جمله چالش هاي توسعه مازندران در گذر زمان كه مي تواند نقطه قوت استان در اين مسير باشد بحث هم گرايي نخبگان است و بنده همواره در هر حركتي، عليرغم برخي بي اخلاقي ها، تعامل و هم گرايي با متفكران و نخبگان و آرامش در فضاي استان را مورد توجه قرار داده ام و امروز مي توان گفت اين تهديد كمرنگ و به يك ظرفيت تبديل شده است.

ربيع فلاح با بيان اين كه در سال 95 وزير كشور در همايش استانداران 3 محور را بعنوان برنامه كاري استان ها تعريف نموده اند، تصريح نمود: نخست تكريم ارباب رجوع و خدمت بي منت كه از رسالت هاي اصلي و اساسي ماست و مسئله مهم ديگر مقابله با آسيب هاي اجتماعي و مسئله سوم تحقق اقتصاد مقاومتي كه بسيار مهم است.

وي با بيان اين كه بنده راسا در 3 سال و نيم گذشته در شهرك هاي صنعتي حضور يافته ام و چهره به چهره با مديران واحدهاي صنعتي گفتگو نموده ام، اظهار داشت: حاصل چنين رويكردي اين است كه امروز 962 واحد توليدي از تسهيلات مناسب برخوردار شده اند و تسهيلاتي بالغ بر 400 ميليارد تومان در 8 ماه گذشته به اين واحدها پرداخت شده و مازندران در ارايه بسته رونق توليد رتبه نخست كشور را داراست.

وي به خسارات ناشي از سرماي آذر ماه امسال به مركبات اشاره كرد و اعلام نمود: دولت در اين بخش ورود جدي كرده بنحوي كه در همين هفته 30 ميليارد تومان كمك بلاعوض به باغداران پرداخت خواهد شد و 200 ميليارد تومان تسهيلات نيز در دست اقدام قرار دارد.

وي با اشاره به اين كه طرح هاي نيمه تمام باقي مانده از گذشته مانع فعاليت هاي زيربنايي در استان بوده است، ابراز كرد: در 3 سال و نيم گذشته 5500 طرح نيمه تمام و برخي طرح هاي جديد به ارزش 4500 ميليارد تومان به بهره برداري رسيده است و پروژه هاي مهم استان در بخش عمراني و زير بنايي نيز با برنامه ريزي در حال پيگيري است.

نماينده عالي دولت در استان، با اعلام اين كه از 991 ميليارد تومان اعتبارات سفر رييس جمهور به مازندران براي 45 طرح بيش از 760 ميليارد تومان از بودجه ملي و استاني تخصيص يافته است، خاطر نشان ساخت: توازن و تعادل فعاليت هاي زيربنايي و توزيع متوازن اعتبارات عمراني از جهت گيري هاي دولت تدبير و اميد است و در سراسر استان با اين نگاه عمل شده است.

ربيع فلاح، افزود: اكنون مازندران به كارگاه سازندگي تبديل شده است و فعاليت هاي عمراني و زيرساختي در همه مناطق استان در حال انجام است و عليرغم همه تلاش هايي كه دشمنان براي اثبات ناكارآمدي نظام مي نمايند، اركان نظام با همه توان در حال مجاهدت براي خدمت رساني هستند.

استاندار مازندران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به در پيش بودن دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 96، گفت: مازندران در مشاركت پذيري در انتخابات از استان هاي برتر كشور است و مردم مازندران مردمي فرهيخته، با اطلاع از مسايل و آشنا با رسانه ها هستند و در جاي جاي استان مسايل را هوشيارانه رصد مي كنند.

وي با بيان اين كه در سال 92 مشاركت مردم مازندران در انتخابات بالاي 92 درصد بوده و در انتخابات هفتم اسفند ماه 94 نيز در استان هايي كه تعداد واجدين شرايط راي  دادن در آن ها بالاي 2 ميليون نفر بوده، رتبه نخست را احراز نموده است، گفت: مازندران همواره در مشاركت در انتخابات پيشتاز بوده و بايد اين پيشگامي حفظ شود و از افتخارات است كه در مازندران در انتخابات هفتم اسفند ماه حتي يك مورد شكايت و ابطال راي را شاهد نبوده ايم.

استاندار با اشاره به اين كه موضوع برگزاري انتخابات بايد در شمار مهم ترين ماموريت هاي ما باشد، تصريح كرد: امام راحل شركت در انتخابات را تكليفي شرعي مي شمارند و رهبري معظم انقلاب انتخابات مطلوب را انتخاباتي مي دانند كه سالم، آزاد و بر اساس قانون برگزار شود.

وي با تاكيد بر اين كه حضور حداكثري مردم بايد محور برنامه هاي انتخابات باشد و برگزاري انتخابات پرشور و با نشاط و مشاركت حداكثري مردم از تاكيدات مقام معظم رهبري است، خاطر نشان ساخت: قانون بايد اجرا و مسايل شفاف سازي شود و براي همه كساني كه از طريق مجاري قانوني  تاييد  شدند بستر آماده شود و براي برگزاري انتخابات فضا سازي لازم صورت گيرد.

ربيع فلاح با اشاره به اين كه مردم سرمايه هاي اجتماعي و سرمايه نظام هستند و رهبري بر حضور همه آحاد ملت ايران در انتخابات تاكيد دارند، افزود: ميزان، راي مردم، حفظ و حراست از آرا مردم، حق الناس بودن راي مردم و آشنا بودن مردم با مسايل مختلف انتخابات است.

استاندار، تاكيد كرد: در اين ايام نبايد فضاي كار و تلاش در استان منقطع شود بلكه بايد فضاي فعاليت هاي اقتصادي، توليدي و امور اجرايي با شدت و جديت بيشتري دنبال شود و مردم احساس كنند خادمين آن ها در استان در حال تلاش هستند.

ربيع فلاح، گفت: بكارگيري نيروهاي شايسته و مورد وثوق مردم و آشنا به قانون به برگزاري مطلوب انتخابات كمك خواهد نمود.

استاندار مازندران انتخابات را مهم ترین مظهر مردم سالاری دینی دانست و گفت : مردم  سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند

وي در پايان تاكيد كرد : انتخابات بايد تجلي وحدت و انسجام ملي باشد


شركت 1700 نفر در آزمون جامع انتخابات در سراسر كشور مدير كل سياسي وزارت كشور

شركت 1700 نفر در آزمون جامع انتخابات در سراسر كشور مدير كل سياسي وزارت كشور

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز1516
مجموع5449504

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری