پرینت ایمیل

فرماندار مرکز استان :
کد مطلب : ۱۱۳۷  / گروه : اخبار / ۲۲ شهریور ۱۳۹۳  /  بازدید : ۲۴۶۴
جواد واحدی فرماندار مرکز استان گفت :ارائه اطلاعات دقیق در طرح سرشماری عمومی کشاورزی و آمار اخذ شده نقش بسیار مهم در تصمیم گیری و رسیدن به تحقق اقتصاد مقاومتی دارد .
اطلاعات دقیق در سرشماری تحقق در اقتصاد مقاومتی است

 

جواد واحدی فرماندار مرکز استان گفت :ارائه اطلاعات دقیق در طرح سرشماری عمومی کشاورزی و آمار اخذ شده نقش بسیار مهم در تصمیم گیری و رسیدن به تحقق اقتصاد مقاومتی دارد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ،جواد واحدی فرماندار مرکز استان طی گفتگو با امور تبلیغات و اطلاع رسانی طرح سرشماری شهرستان ساری در فرمانداری باا شاره به هدف اصلی سرشماری درراستای تامین اطلاعات پایه‌ای مورد نیاز برای برنامه‌ ریزی توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ابراز داشت : باتوجه سهم عظیم بخش کشاورزی در اشتغال و تولید ناخالص داخلی، داشتن اطلاعات دقیق و بهنگام برای برنامه ریزی های کلان ، اجرای سرشماری عمومی از واحدهای تولید کشاورزی را اجتناب ناپذیر می‌سازد.

فرماندار مرکز استان ،با تاکید بر اینکه مازندران از قطب‌های مهم کشور در بخش کشاورزی است، اظهارداشت : همکاری و مشارکت جدی تمامی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در اجرای سرشماری کشاورزی درشهرستان ضروری است.

واحدی مشارکت فعال کشاورزان و ثبت دقیق اطلاعات را دو اصل مهم در سرشماری کشاورزی سال 93 عنوان کرد وخاطر نشان نمود : اطلاعات این سرشماری و آمار اخذ شده نقش بسیار مهمی در راستای برنامه ریزی و تصمیم گیرهای اقتصادی آتی در کشور دارد.

این مسئول دولتی شهرستان ساری اطلاعات درست در اجرای این طرح را در تحلیل های مختلف کشاورزی به منظور توسعه این بخش با اهمیت خواند و اظهار کرد: توزیع مناسب نهاده های کشاورزی ، تخصیص مناسب اعتبارات و تسهیلات، توسعه مکانیزاسیون ، توسعه بخش صادرات محصولات کشاورزی ، رونق اقتصادی کشاورزان ،ایجاد اشتغال ،افزایش تولیدات و ..از اهداف و برنامه مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی بشمار میرود .

واحدی با تاکید بر همکاری کشاورزان تصریح نمود :ارائه آمار دقیق و درست کشاورزی استان را در جهت رفع مشکلات و زمینه جذب اعتبارات لازم را نیز فراهم میسازد. و زمینه جذب سرمایه گذاران در این بخش را بیشتر فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه سرشماری با اسفاده از تبلت و سامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی صورت میگیرد ، افزود: در این طرح اطلاعاتی چون میزان زمین های کشاورزی، باغات، ماشین آلات کشاورزی، خانه باغ ها، گلخانه ها و... توسط ماموران آمارگیر جمع آوری می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: سرشماری سراسری کشاورزی از پنجم مهر ماه تا 18 آبان ماه سال‌جاری به مدت 40 روز در سطح استان همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.

فرماندار یادآور شد : در راستای مشارکت حداکثری مردم و اطلاع‌رسانی دقیق باید بسترهای لازم از طریق رسانه‌های خبری فراهم گردد.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان ساری گفت : متقاضیان همکاری در این طرح تا بیستم شهریور با مراجعه به سایت مرکز آمار ایران www.amar.org.ir ثبت نام نمایند .

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز843
مجموع5371376

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری