پرینت ایمیل

فرماندار مرکز استان :
کد مطلب : ۱۱۳۷  / گروه : اخبار / ۲۲ شهریور ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۵۵۷
جواد واحدی فرماندار مرکز استان گفت :ارائه اطلاعات دقیق در طرح سرشماری عمومی کشاورزی و آمار اخذ شده نقش بسیار مهم در تصمیم گیری و رسیدن به تحقق اقتصاد مقاومتی دارد .
اطلاعات دقیق در سرشماری تحقق در اقتصاد مقاومتی است

 

جواد واحدی فرماندار مرکز استان گفت :ارائه اطلاعات دقیق در طرح سرشماری عمومی کشاورزی و آمار اخذ شده نقش بسیار مهم در تصمیم گیری و رسیدن به تحقق اقتصاد مقاومتی دارد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ،جواد واحدی فرماندار مرکز استان طی گفتگو با امور تبلیغات و اطلاع رسانی طرح سرشماری شهرستان ساری در فرمانداری باا شاره به هدف اصلی سرشماری درراستای تامین اطلاعات پایه‌ای مورد نیاز برای برنامه‌ ریزی توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ابراز داشت : باتوجه سهم عظیم بخش کشاورزی در اشتغال و تولید ناخالص داخلی، داشتن اطلاعات دقیق و بهنگام برای برنامه ریزی های کلان ، اجرای سرشماری عمومی از واحدهای تولید کشاورزی را اجتناب ناپذیر می‌سازد.

فرماندار مرکز استان ،با تاکید بر اینکه مازندران از قطب‌های مهم کشور در بخش کشاورزی است، اظهارداشت : همکاری و مشارکت جدی تمامی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در اجرای سرشماری کشاورزی درشهرستان ضروری است.

واحدی مشارکت فعال کشاورزان و ثبت دقیق اطلاعات را دو اصل مهم در سرشماری کشاورزی سال 93 عنوان کرد وخاطر نشان نمود : اطلاعات این سرشماری و آمار اخذ شده نقش بسیار مهمی در راستای برنامه ریزی و تصمیم گیرهای اقتصادی آتی در کشور دارد.

این مسئول دولتی شهرستان ساری اطلاعات درست در اجرای این طرح را در تحلیل های مختلف کشاورزی به منظور توسعه این بخش با اهمیت خواند و اظهار کرد: توزیع مناسب نهاده های کشاورزی ، تخصیص مناسب اعتبارات و تسهیلات، توسعه مکانیزاسیون ، توسعه بخش صادرات محصولات کشاورزی ، رونق اقتصادی کشاورزان ،ایجاد اشتغال ،افزایش تولیدات و ..از اهداف و برنامه مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی بشمار میرود .

واحدی با تاکید بر همکاری کشاورزان تصریح نمود :ارائه آمار دقیق و درست کشاورزی استان را در جهت رفع مشکلات و زمینه جذب اعتبارات لازم را نیز فراهم میسازد. و زمینه جذب سرمایه گذاران در این بخش را بیشتر فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه سرشماری با اسفاده از تبلت و سامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی صورت میگیرد ، افزود: در این طرح اطلاعاتی چون میزان زمین های کشاورزی، باغات، ماشین آلات کشاورزی، خانه باغ ها، گلخانه ها و... توسط ماموران آمارگیر جمع آوری می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: سرشماری سراسری کشاورزی از پنجم مهر ماه تا 18 آبان ماه سال‌جاری به مدت 40 روز در سطح استان همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.

فرماندار یادآور شد : در راستای مشارکت حداکثری مردم و اطلاع‌رسانی دقیق باید بسترهای لازم از طریق رسانه‌های خبری فراهم گردد.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان ساری گفت : متقاضیان همکاری در این طرح تا بیستم شهریور با مراجعه به سایت مرکز آمار ایران www.amar.org.ir ثبت نام نمایند .

آخرین اخبار

ثبت نام 437 نفر درشهرستان ساری برای انتخابات شوراهای اسلامی
راهنمای حقوقی تبلیغات انتخاباتی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا (1396
ثبت نام داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان ساری در بخشداری های ششگانه+گزارش تصویری
رشد 8 درصدي اقامت گردشگران و مهمانان نوروزي در مازندران
اسکان 70هزار مسافر شب در ساری/تاکید مسئولان ارشد نظام اسلامی بر اشتغال جوانان
«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»
بیش از 190 نفر از داوطلبان انتخابات شهر و روستا ثبت نام کردند
مدير كل دفتر سياسي و انتخابات استانداري مازندران از ستاد انتخابات مرکز استان بازدید کرد
نام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان ساری آغاز شد/حضور پرشور نامزدهای انتخابات برای ثبت نام در فرمانداری ساری
صدور اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور در خصوص ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا
اعضای هیات اجرایی انتخابات مرکز استان معرفی شدند
پیام تبریک فرماندار ساری به مناسبت عید نوروز
تشریح اهم برنامه های ستاد سفر بخش چهاردانگه
بخش چهاردانگه وارد فاز انتخاباتی شد
پیام صلح زن ایرانی نشات گرفته از تحکیم بنیان خانواده است

آمار سایت

امروز
مجموع76875

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری