بسته خبری

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

کد خبر : 188921 آذر 1399اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری در راستای اطلاع رسانی جامع از عملکرد و فعالیت های خود ، بسته خبری را به صورت هفتگی تهیه می نماید . در این بسته خبری به انعکاس تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار شهرداری مرکز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

پیگیری وضعیت نیروهای شرکتی در دستور کار قرار دارد

سیدعباس راد، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری مرکز استان در گفتگویی به وظایف شهرداری در مسیر خدمت رسانی به شهروندان اشاره کرد و گفت: شهرداری ساری به عنوان  بزرگ‌ترین دستگاه خدمات‌رسان در مرکز استان با تمام توان و با استفاده از همه ظرفیت‌های داخلی و سازمانی، مشغول خدمت رسانی به مردم است و هیچگاه از این بار مسئولیت شانه خالی نخواهد کرد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری به مباحث مطرح شده در فضاهای رسانه‌ای در خصوص عدم پرداخت حقوق و مزایا و اخراج بخشی از کارکنان شهرداری مرکز استان اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از مناقصه های شرکت‌های تامین نیروی حجمی کار در شهرداری به دلیل ایرادات قانونی وارد شده از سوی دستگاه‌های نظارتی دچار مشکل شده است، با اقدامات و تدابیر صورت گرفته پیگیر رفع این مشکلات هستیم که ان شاءالله امکان ادامه همکاری، پرداخت حقوق و معوقات گذشته این دسته از عزیزان هم میسر خواهد شد.

 

 

روند ساخت پروژه نیروگاه زباله سوز بی وقفه ادامه دارد

لطف‌الله کریمی معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری به پروژه نیروگاه زباله‌سوز ساری اشاره کرد و گفت: شهرداری ساری با جدیت برای ساخت این نیروگاه پای کار است و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه احداث استخر تأمین آب نیروگاه زباله‌سوز ساری با گنجایش 80 هزار مترمکعب از 40 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است افزود: تجهیزات زباله‌سوز در حال نصب و منابع ذخیره آب نیز در حال اجرا است.

کریمی ادامه داد: نصب اسکرابر سوم این نیروگاه جهت خنثی سازی آلاینده های اسیدی انجام شد.

 

 

جلسه شورای معاونین شهرداری ساری برگزارشد

صبح شنبه 24 آبان ماه جلسه شورای معاونین شهرداری مرکز مازندران با حضور محمد محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران، معاونین شهرداری، شهرداران مناطق سه گانه و جمعی از مدیران مجموعه شهرداری برگزار شد.

 

 

عملیات کاشت گل‌های زمستانه در ساری آغاز شد

عین الله احمدی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: به منظور حفظ زیبایی شهر و بهره‌مند شدن شهروندان از فضای سبز متناسب با فصل زمستان، عملیات زمستانه فضای سبز شهر ساری آغازشده است.

وی با اعلام رضایتمندی از اینکه در کاشت گل‌های زمستانه نسبت دیگر شهرهای استان پیشرو هستیم، به کاشت گونه‌های مناسب فصل سرما اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون گل‌های متناسب با فصل سرما در سطح پارک‌ها بوستان‌های شهر در حال کاشت است و تا هفته آتی کاشت تمام گل‌ها به پایان می‌رسد.

 

 

آموزش های شهروندی، اولویت فعالیت خانه های شهروندی است

احمد عطاریه رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری مرکز استان گفت: با توجه به موج سوم شیوع ویروس کرونا ، به منظور حفظ سلامت شهروندان ، خانه های شهروندی مستقر در محلات ساری بصورت مجازی به ارائه محتوای آموزشی و فرهنگ سازی جهت مواجهه با این ویروس می پردازند.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال ، خانه های شهروندی فعالیت گسترده و جدی در مورد آگاهی رسانی بیماری کووید۱۹ داشته است که با توجه به استفاده از ظرفیت فضای مجازی صورت گرفته است.  خانه های شهروندی کلیپ های آموزشی، مسابقه شهروندی ، تحلیل محتوا در حوزه های آموزش شهروندی،کودک و نوجوان، سلامت شهروندی،کتاب و کتابخوانی، سالمندی و کاهش آسیب اجتماعی را بصورت مجازی و بخشی را نیز بصورت حضوری با حفظ و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کارگاه های آموزشی ارائه داده اند.

 

 

آرامستانهای شهر ساری ضد عفونی شد

حبیب الله زارعی رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مرکز مازندران با اشاره به شروع پیک سوم شیوع ویروس کرونا و نگرانی شهروندان ساروی در زمینه انتشار این بیماری، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته ضد عفونی کردن آرامستان های شهر ساری در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس آرامستانهای شهر ساری و صحن امامزاده عباس(ع) به همت سازمان مدیریت آرامستان های شهر ساری ضدعفونی شد.

 

 

آتش نشانی معابر و خیابان‌های شهر ساری را ضدعفونی می کند

علی دومیرکلایی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری گفت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، بر اساس تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا پیرو مصوبات ستاد ملی کرونا با شیوع ویروس کرونا، آتش‌نشانی ساری اقدامات بهداشتی و ضدعفونی سطح شهر را در دستور کار قرار داد و روزانه سه مرحله اماکن عمومی شهر را ضدعفونی می‌کند.

وی افزود: آتش‌نشانی ساری با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات در اختیار و استفاده از توان آتش‌نشانان عملیات ضدعفونی کردن نقاط مختلف شهر را انجام داد و این اقدام تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

 

 

ضدعفونی خیابان ها و معابر سطح شهر به همت شهرداری ساری

شهرداری ساری با شیوع موج سوم ویروس کرونا به همت سازمان های تابعه اقدام به ضدعفونی خیابان ها و معابر سطح شهر کرده است.

از کلیه شهروندان ساروی می خواهیم تا با اجرای پروتکل های بهداشتی و دستور العمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا در مقابله و مواجهه با این بیماری یارای همدیگر باشند.

 

 

2هزارمترمربع از معابر شهر ساری آسفالت شد

با هدف سهولت عبور و مرور و بهسازی معابر سطح شهر و به همت شهرداری های مناطق سه گانه و سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مرکز مازندران، طی روز گذشته، آسفالت کوچه گلستان ششم در خیابان اسبیورد و ترمیم آسفالت در بلوار خزر، خیابان مازیار ،خیابان شهبند و کوچه کلانتری در خیابان ملت در مجموع به مساحت بیش از 2 هزار متر مربع عملیاتی شد.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید