سرپرست معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری مطرح کرد:

پویایی شهرسازی مناطق سه گانه اثر مستقیمی بر توسعه متوازن شهردارد

کد خبر : 188961 آذر 1399اخبار 0
مرتضی بربسته سرپرست معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری گفت: تلاش همکارانم در مجموعه شهرسازی مناطق سه گانه برآن است که شهروندان ساروی بیشترین منفعت را از فعالیت های شهرداری دریافت نمایند.
پویایی شهرسازی مناطق سه گانه اثر مستقیمی بر توسعه متوازن شهردارد

 

 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مرکز مازندران، معاونت های  شهرسازی و معماری شهرداری ها به عنوان یکی از تأثیرگذارترین بخش های مدیریتی این دستگاه اجرایی، با هدف طراحی، هدایت و ساخت شهر ایجاد شده اند.

 

مشارکت و تلاش در زمینه های مربوط به برنامه ریزی، مطالعات و تحقیقات علمی، فنی، مهندسی و تخصصی، شهرسازی و معماری به این معاونت واگذار شده و تهیه و اجرای طرحهای تحقیقاتی و اجرائی در کنار نظارت بر ساخت و سازهای درون شهری و همچنین تدوین ضوابط و مقررات اجرائی مربوط در حد قوانین موضوعه از ماموریت های این معاونت به شمار می رود.

 

 

سرپرست معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری گفت: تلاش همکارانم در مجموعه شهرسازی مناطق سه گانه برآن است که شهروندان ساروی بیشترین منفعت را از فعالیت های شهرداری دریافت نمایند.

 

بربسته اظهار داشت: پیگیری در خصوص اجرای طرح های جامع و تفصیلی شهر ساری با استفاده از یک نظام جامع مبتنی بر ایده های کارشناسی شده انجام می پذیرد و می کوشیم انشالله این سیاست در حوزه شهرسازی با رویکردی قابل عمل اجرایی شود.

 

وی با اشاره به اینکه شهروندان ساروی خواستار دریافت خدمات مطلوب از شهرداری هستند، تصریح کرد: در کنار تعاملات سازنده با شهروندان علی الخصوص سازندگان، رعایت دقیق ضوابط شهرسازی سرلوحه کاری این معاونت قرار دارد.

 

سرپرست معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری تکریم ارباب رجوع و بروزرسانی مهندسی خدمات در این معاونت را از اهداف اولیه برشمرد و گفت: شهرسازی مهمترین قسمت درآمدی شهرداری ها محسوب می شود و پویایی این حوزه می تواند به توسعه عمران و آبادانی شهر ساری بیانجامد.

 

این مسئول به رویکرد مشارکت با مجامع علمی و تخصصی در زمینه ارتقاء توان تخصصی حوزه شهرسازی و معماری دستگاه مذکور اشاره و یادآور شد: با توجه به اجرای دو پروژه بزرگ پل تا پل در شرق و فاز دوم بوستان ملل در مسیر جنوب شهر، رعایت دقیق ضوابط شهرسازی را در ساخت و سازهای آتی مورد توجه قرار خواهیم داد و در این راستا منافع شهر و شهروندان بر هر خاستگاه دیگری ارجحیت دارد.

 

وی افزود: توجه به بافت های فرسوده شهر و احیای آن در کنار پکپارچه سازی ارائه خدمات عمرانی به تمام محلات از برنامه های این معاونت است و قطعاً نگاه ما به توسعه عمران و آبادانی هر سه منطقه شهری یکسان و برپایه توسعه متوازن خواهد بود.

 

بربسته در پایان گفت: از شهروندان ساروی به خصوص سازندگان اماکن مسکونی  و تجاری انتظار داریم ضمن مشارکت در برنامه های شهرداری ساری، پیش از احداث بنا نسبت به انجام فرآیند قانونی اخذ مجوزات از شهرداری اقدام کنند تا انشالله مسیر توسعه ساخت و سازها در شهر ساری بر اساس ضوابط فنی و مهندسی پیاده سازی شده و حقی از شهر و شهروندان تضییع نشود.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید