پرینت ایمیل

فرماندار مرکزاستان :
کد مطلب : ۱۷۸۷  / گروه : ۱۴ آذر ۱۳۹۴  /  بازدید : ۲۲۸۵
احمد حسین زادگان فرماندار مرکزاستان با اشاره به اینکه ساخت جاده ها و راه مواصلاتی، تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و تحقق حقوق شهروندان خواهد بود خواستار تشکیل جلسه فوری برای رفع موانع پروژه ساری – تاکام را با حضوردستگاه های مرتبط وپیمانکار در سریعترین زمان ممکن شده است .

 

احمد حسین زادگان فرماندار مرکزاستان با اشاره به اینکه ساخت جاده ها و راه  مواصلاتی، تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و تحقق حقوق شهروندان خواهد بود خواستار تشکیل جلسه فوری برای رفع موانع پروژه ساری – تاکام را با حضوردستگاه های مرتبط وپیمانکار در سریعترین زمان ممکن شده است .

*امروزه دسترسی به راه مناسب یکی ازعوامل توسعه یافتگی بشمارمیرود ودرهرکشوری که جاده ها و راه های مواصلاتی آن به خوبی ساماندهی گردید، اقتصادی پویا در منطقه شکل گرفته است .

جاده سار ی-کیاسر –سمنان ،محور مواصلاتی جنوب کشور به شمالی ترین نقطه  که از عوامل مهم توسعه و رونق اقتصادی و اجتماعی جنوب شهرستان ساری خواهد بود نیازمند نگاه جدی تروبرنامه ریزی مدون تری می باشد.

جاده ساری تاکام  به دلیل کم عرض بودن و پیچ و تاب های فراوان اين محور، مشکلاتی برای گردشگران وساکنین منطقه ایجاد نموده است ، در همین راستا چهار بانده کردن بخشی از این محور یعنی تا کیلومتر 20 جاده ساری به سمنان در دستور کار مسئولان قرار گرفت، اما علی رغم شروع عملیات تعریض که از بهار 89 آغاز شد ، هنوز این پروژه پیشرفت چندانی نداشته تا جایی که مورد انتقاد برخی از مسئولان  و مردم منطقه قرار گرفته است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ،احمد حسین زادگان نماینده عالی دولت در شهرستان ساری در بازدید از پروژه نیمه کاره تعریض جاده ساری – تاکام ،موانع و مشکلات  روند پیشرفت  عملیات اجرایی را بررسی نمود و گفت :  ایجاد آزاد راه ها ،جاده ها و راه های مواصلاتی،تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و تحقق حقوق شهروندان و روستاییان پرتلاش خواهد بود . 

احمد حسین زادگان فرماندار مرکز استان ،آزاد سازی و تملک اراضی ، هماهنگی تاسیسات، ارزیابی، مصالح و جا به جایی ها را از عوامل مهم کندی پروژه برشمرد و ابراز داشت :تعریض جاده های کوهستانی به زیر ساخت های اساسی نیاز داشته و در این منطقه به دلیل قرار داشتن لوله های گاز در یک سوی جاده و فیبر نوری در سمت دیگر مشکلاتی را برای اجرای پروژه بوجود آورده است .

مسئول ارشد شهرستان ساری رفع موانع را همکاری وهماهنگی شرکت های مخابرات و گاز و دستگاه های اجرایی مرتبط اعلام کرد و خاطر نشان نمود : مسولان شرکت مخابرات، گاز و مشاوران و کارشناسان طرح ،پیمانکار طرح ،حوزه ساخت و توسعه شبکه حمل و نقل استان،راه و شهر سازی استان ، طی برگزاری دوجلسه در هفته پیش رو راهکارها و نظرات کارشناسی را اعلام و با دقت و سرعت عملیات اجرایی پروژه را آغاز نمایند .

حسین زادگان با اشاره به اینکه منافع شخصی را بر منافع مردم ترجیح ندهیم ،متذکر شد:عدم هماهنگی ها دستگاه ها و پیش بینی موانع برای پروژه به این مهمی ،نشان ازعدم کارشناسی بودن طرح بوده و پیشی گرفتن سرعت از دقت مشکلات ومعضلات را ایجاد نمود .

وی با اشاره به آرزوی بزرگ مردم منطقه  پایان عملیات ساخت تعریض جاده ترانزیتی ساری به تاکام ، افزود: این مسیر روزانه چهار هزار و در پایان هفته پذیرای دو تا سه برابر مسافر و گردشگر بوده که نیازمند تعریض و اعتبار ویژه برای اجرایی شدن دارد.

فرماندار مرکز استان با توجه به اهمیت اقتصادی منطقه از قبیل شهرک های صنعتی، کارخانه ی سیمان ، فعالیت پر رونق کشاورزی در بخش باغداری و صیفی جات، گردشگر پذیر بودن منطقه و اهمیت ترانزیتی این جاده ،بر سرعت در اجرا همراه با دقت و اعمال نظرات کارشناسی تاکید نمود .

*استفاده دو منظوره از پیچ کلاچ خسه

در این بازدید مجیدی معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ساری با تایید کندی پیشرفت فیزیکی این پروژه ملی ،اجرای این طرح را ازبهار 89  اعلام کرد و ابراز داشت :  پیشرفت تنها 10 درصد ازپروژه ، با مشکلات اساسی چون تامین اعتبارات کافی ،تامین مصالح  و جابه جایی تاسیسات خدماتی موجود روبرو بوده است .

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار با تاکید بر اینکه مجوز معدن برای تامین مصالح صادر شده است ،در ادامه توضیح داد : در اجرای عملیاتی این طرح پیمانکار خواستار برداشت مصالح از مسیر محور ساری کیاسر در پیچ کلاچ خسه برای تامین بخشی ازمصالح شده است که در صورت توافق با اینکار آسیب خیزترین پیچ در مسیر ساری – کیاسر  برطرف خواهد شد .

مجیدی همچنین به مشکل اساسی دیگر پروژه در منطقه هولار اشاره نمود و گفت : با توجه به عملیات عمرانی و احداث کانال هدایت آب های سطحی شهر هولار و برخورد کانال با محور  ساری – تاکام مشکلات عدیده ایی را در دونقطه بوجود آورده است .

وی افزود : عرض کم پل در طول مسیر محور ساری –تاکام  باعث شده در هنگام بارندگی آب پسرفت نموده و آبگرفتگی شدیدی بوجود آید .قابل ذکر است در محدوده شهر پایین هولار 7 دهنه آبرو با سطح مقطع کم موجود می باشد .

معاون عمرانی فرماندار ساری همچنین به قرارداد با پیمانکار جدید اشاره نمود و خاطر نشان کرد : قرارداد دوساله درفاز اول به طول 9/12 کیلومتر بااعتبار 27 میلیارد تومان در خرداد 93 بسته شد .

مجیدی یادآور شد : در فازدوم قرارداد به 22 کیلومتر افزایش خواهد یافت .


ساخت راه  مواصلاتی،تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و حقوق شهروندان خواهد بود

ساخت راه  مواصلاتی،تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و حقوق شهروندان خواهد بود

ساخت راه  مواصلاتی،تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و حقوق شهروندان خواهد بود

ساخت راه  مواصلاتی،تحقق به سیاست اقتصادمقاومتی و حقوق شهروندان خواهد بود

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
طرح اطلس کشاورزی شهرستان ساری تدوین شود
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ساری به‌مناسبت ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی ایران
بازاریان مازندران پیشتاز ترویج استفاده از کالای ایرانی در کشور شوند
حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید و اشتغال می شود
ورود ۱۰۰ هزار گردشگر نوروزی به شهرستان ساری
بازدید فرماندار ساری و اعضای ستاد تسهیلات سفرشهرستان ساری از کمپ های مستقر در سطح شهرستان
ساری آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
سرپرست فرمانداری ساری در مزار شهدا حضور یافت
سرپرست فرمانداری ساری منصوب شد
فرماندار مرکز استان در پیامی درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت
فرماندار ساری حادثه سقوط هواپیما یاسوج را تسلیت گفت
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد
✴️ ششمین جلسه شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ساری برگزار شد
پیام تشکر فرماندارمرکز استان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

آمار سایت

امروز464
مجموع5368837

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به فرمانداری شهرستان ساری می باشد . طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری