بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1181525 اسفند 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

آغاز بکار طرح شهرداران مدارس

در جلسه ای که با حضور مهدی عبوری شهردار مرکز استان ، مدیران شهرداری، ام البنین محمدی رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری و جمعی از دانش آموزان مدارس این ناحیه برگزار شد، عبوری شهردار ساری در سخنانی ضمن خوشامدگویی به دانش آموزان هدف از برگزاری این جلسه را انتخاب شهرداران مدارس از میان آنان و ترویج فرهنگ مشارکت پذیری دانش آموزان برای اداره مجموعه شهری توسط اهالی شهر عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس تجربیات گذشته و با توجه به نقش موثر دانش آموزان در فرهنگ سازی ، برگزاری این جلسات با محوریت تفکیک زباله از مبداء با حضور  آنان در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با قدردانی از همکاری و همراهی اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 در راستای طرح تفکیک زباله از مبداء ، افزود: حمل زباله هزینه های زیادی را برای شهرداری ساری در پی دارد و بخش مهم این هزینه مربوط به تولید زیاد زباله می باشد و همه ما موظفیم تلاش خود را در راستای کاهش زباله مضاعف کنیم.

 

شایان ذکر است ،در پایان  احکام شهرداران مدارس ناحیه 2 ساری از سوی مهدی عبوری شهردار ساری به آنان ابلاغ شد.

 

 

پیگیری آخرین وضعیت طرح پیاده راه قارن

جلسه ستادبازآفرینی شهری با حضور استاندار مازندران ، مهدی عبوری شهردار ساری ، شهرداران شهرهای استان ، مسئولان استانی و شهرستانی در استانداری مازندران برگزار شد.

 

در این جلسه مهدی عبوری شهردار ساری در سخنانی با اشاره به طرح پیاده راه قارن که مسکوت مانده است اظهار داشت: استناد مسئولان مربوطه برای عدم اجرای این طرح وجود ساختمان تاریخی در مسیر این پروژه می باشد .

 

شهردار ساری در پایان خاطر نشان کرد: مدیریت شهری در اجرای پروژه های عمرانی حریم مربوط ساختمان های تاریخی  را رعایت و با دستگاه های مربوطه در نگهداری این ابنیه  همکاری و تعامل دارد.

 

 

وحدت رویه روابط عمومی ها مهم ترین عامل دستیابی به اهداف سازمانی

نشست مدیران روابط عمومی شهرداری مرکز استان با حضور ناصر معیل معاون خدمات شهری شهرداری ساری، یاسر رضازاده مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و مدیران روابط عمومی مناطق سه گانه و سازمان های تابعه شهرداری ساری به میزبانی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و محصولات کشاورزی برگزار شد.

 

در این نشست، یاسر رضازاده با گرامیداشت روز شهدا و پاسداشت مقام آنان به استقبال از پیشنهادهای سازنده مدیران روابط عمومی در راستای افزایش کیفیت فعالیت های تخصصی در این حوزه اشاره کرد و گفت: مدیران روابط عمومی باید با تثبیت جایگاه سازمانی در راستای تقویت عملکردهای خود حرکت کنند و روابط عمومی مرکزی شهرداری ساری همواره از پیشنهادها و راهکارهای سازنده آنان برای کیفی سازی فعالیت ها در این حوزه استقبال می نماید.

 

در ادامه، ناصر معیل، معاون خدمات شهری شهرداری ساری به اهمیت عملکرد قوی در حوزه روابط عمومی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی ها باید به گونه ای عمل کنند که مهم تلقی شوند؛ بدون تردید اگر مدیر روابط عمومی، دغدغه های مدیر و اهداف سازمان خود را بشناسد می تواند عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد.

 

 

تفکیک پسماند شهر گامی در جهت حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده

عباس رجبی سرپرست این سازمان، ضمن ابراز خرسندی از روند اجرای طرح تپش (تفکیک پسماند شهر) اظهار داشت: با مشارکت شهروندان در اجرای این طرح، حجم زباله های تولیدی شهرستان ساری کاهش قابل توجهی یافته است.

 

وی با اشاره به راه اندازی تعداد محدود ایستگاه های تپش در آغاز اجرای طرح ، افزود: با توجه به اینکه مشارکت شهروندان با سازمان مدیریت پسماند شهرداری در این طرح مطلوب بوده لذا اجرای مراحل بعدی با انگیزه بیشتری در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

 

سرپرست سازمان پسماند شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد:  با توجه به استقبال و مشارکت شهروندان طرح تفکیک پسماند شهر (تپش) و نیز حجم پسماند دریافتی ، آینده مطلوبی را در زمینه داشتن شهری پاک برای نسل اینده ساری متصور خواهیم بود.

 

 

آمادگی جهت ارائه خدمات به مسافران در ایام نوروز

حمیدرضا فضل الله نژاد رییس این سازمان از بازتعریف جانمایی و نظافت 42 ایستگاه تاکسی ، اتوبوس و مینی بوس در نقاط پرتردد شهر در ایام نوروز خبرداد و گفت: در این ایستگاه‌ها تاکسی‌ها، اتوبوس ها و مینی بوس ها آماده خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی خواهند بود.

 

وی با اشاره به تشکیل ستاد نوروزی سازمان حمل و نقل بار و مسافر و برگزاری جلسات هماهنگی درون سازمانی و برون سازمانی در حوزه‌های مرتبط افزود: با هماهنگی دستگاه های ذیربط در امر ناوگان حمل و نقل عمومی در روزهای پایانی سال، در تلاش هستیم تا رضایتمندی شهروندان را در این حوزه به حداکثر برسانیم.

 

 

شیوه نامه پژوهشی شهرداری ساری پس از تصویب در شورای پژوهشی استانداری به عنوان الگویی مناسب برای سایر شهرهای استان برگزیده شد

یاسر بهار فر مدیر طرح و برنامه شهرداری مرکز استان، با اشاره به شیوه نامه پژوهشی شهرداری ساری اظهار داشت:  پیش نویس جامع شیوه­نامه­ی پژوهشی شهرداری براساس رهنمودهای مهدی عبوری شهردار محترم و تاکیدات وی مبنی بر لزوم انجام پروژه ها و طرح های شهرداری ساری و سازمانهای تابعه بر پایه مطالعات و پژوهش با هدف ارتقاء کارایی، وحدت رویه، شفاف ­نمودن فرآیند پژوهش در شهرداری و سازمانهای تابعه و جامعیت بخشیدن به این امر ، با برگزاری بیش از 20 جلسه کارشناسی و لحاظ نمودن اسناد بالادستی و شیوه­ نامه­ های ابلاغی وزارت کشور و مشابه، توسط این مدیریت مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت.

 

وی، اصلاح و تکمیل جامع شرح وظایف و اعضاء شورای پژوهشی و کمیت ­های راهبری، تخصصی، ساماندهی و مدیریت ساز و کار پژوهش در سازمانهای تابعه، اصلاح فرآیند اعلام و انجام پروژه­های پژوهشی و مراحل آن، تشریح وظایف افراد و واحدها بویژه ناظرین علمی و بهره بردار، تبیین شرایط قراردادهای مربوطه و نیز بازنگری در گردش کار،گزارشات مرحله ای و ضوابط مالی را از نکات بارز این ویرایش عنوان کرد و افزود:در این مجموعه کلیه مراحل انجام یک طرح پژوهشی از نیازسنجی و اولویت دهی به طرح های شهرداری مرکزی، مناطق و سازمانها، تا برآورد هزینه مربوطه، نحوه نظارت و داوری، نحوه گزارش دهی و تحویل پروژه ، ضوابط نگارش و پرداخت های مالی و تاییدات و اقدامات پایانی برای کلیه محققین و مسئولین مربوطه به تفکیک بصورت شفاف قید شده و ابهامات موجود مرتفع گردیده است.

 

 

طرح جمع آوری زباله های بازیافتی از درب منزل

سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان آمادگی دارد طرح جمع آوری زباله های بازیافتی از درب منازل را در استقبال از فصل بهار اجرا نماید.

           

چنانچه حجم و وزن زباله های بازیافتی به گونه ای باشد که امکان مراجعه به ایستگاه های تپش وجود نداشته باشد، شهروندان ساروی می توانند از طریق  تماس با شماره های 137،  91010067  و  33345294 داخلی 4، از خدمات سازمان مدیریت پسماند بهره مند شوند و زباله های بازیافتی خود را از درب منزل تحویل دهند.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید