بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 185025 مهر 1399اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

توزیع عادلانه خدمات و برخورداری همه مناطق از عمران و آبادی رسالت امروز ما است

 

عصر سه شنبه اول مهرماه ، عباس رجبی با استقبال گرم و صمیمانه مردم شرف آباد، قرق و کوی اصحاب در حسینیه حضرت ابوالفضل ( ع ) این منطقه حضور یافت و به پرسش های آنها پاسخ داد.

 

تعدادی از اهالی شرف آباد طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به شهردار و همراهان ایشان و تقدیر از اینکه برای این دیدار زمان گذاشتند به طرح مشکلات این محلات پرداختند .

 

در این دیدار که معاونان ، شهردار منطقه دو و جمعی از مدیران مجموعه شهرداری نیز حضور داشتند عباس رجبی شهردار ساری با تاکید بر این مطلب که همه مطالبات شما شهروندان این محلات به حق است گفت : قرار نیست روستاها و محلات به شهر ملحق شوند و مانند همه مناطق شهری عوارض بپردازند اما از خدمات و عمران شهری بی نصیب بمانند.

 

وی ضمن بیان این مطلب که همه محدوده هایی که به ساری الحاق شدند باید از همان خدمات و امکاناتی برخوردار شوند که ساکنان مناطق و محلات دیگر بهره می گیرند و تحقق توزیع متوازن خدمات هدف اول مجموعه شهرداری است تصریح کرد : برای همین هم به همه مدیران مجموعه شهرداری گفتم و امشب هم در حضور شما مردم تاکید میکنم هر چه سریع تر و طی یک بازه زمانی مشخص باید تمام مطالبات شما که همه آنها به حق هستند محقق گردیده و مشکلات و معضلات این مناطق رفع شوند و باز در حضور شما مردم به مدیران مجموعه شهرداری اعلام میکنم  همانگونه که به نقاط دیگر شهر خدمات می دهیم و پروژه های عمرانی در دستور کار قرار می گیرد در محلات شرف آباد ، کوی اصحاب ، کوی رسول الله ، محله قرق و محدوده های دیگر هم باید خدمات بدهیم و پروژه های عمرانی تعریف و اجرا کنیم.

 

شهردار مرکز مازندران آنگاه با اعلام این مطلب که ما در ساری شهروند درجه یک و دو و پائین شهر و بالای شهر نداریم ، به درخواست اهالی شرف آباد و محدوده های مجاور جهت اجرای آسفالت در کوچه ها و کاهش عوارض پسماند اشاره کرد و خاطر نشان نمود : باید به مناطقی که از محرومیت مضاعف رنج می برند توجه ویژه شود بنابراین عوارض پسماند این عزیزان باید به کمترین حد ممکن کاهش یافته و کوچه ها هم ظرف مدت کوتاهی آسفالت گردند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدیدهای مستمرش از نقاط مختلف شهر و خاصه محدوده های کم برخوردار اشاره کرد و افزود : من بخاطر همین بازدیدها از همه مشکلات شما آگاهم و امروز هم که خدمت شما آمدم برای آشنایی با خواسته های شما نیست بلکه آمده ام تا ضمن دیدار از شما عزیزان ، بخاطر مشکلاتی که دارید از فرد فرد شما پوزش بخواهم و اعلام کنم ما با تمام توان برای رفع معضلات و مشکلات این مناطق تلاش خواهیم کرد.

 

عباس رجبی در بخش دیگری از سخنان خود  مسائل و مشکلات شهرداری ساری را مورد توجه قرار داد و گفت : شما مردم بزرگوار باید در جریان مشکلات ما باشید و بدانید که شهرداری با چه سدها وموانعی روبرو است تا همه با هم کمک کنیم این مشکلات بر طرف شوند تا خادمان شما بهتر بتوانند انجام وظیفه کنند و در خدمت شما باشند پس بدانید شهرداری را زمانی تحویل گرفتم که با بالاترین حد از بدهکاری مواجه بود و آنقدر نیرو جذب شده بود که باید ماهیانه میلیاردها تومان حقوق پرداخت شود اما به هر حال به لطف خدا و همکاری مردم و مجموعه شهرداری ما موفق شدیم بسیاری از مشکلات را بر طرف کنیم و بدهکاری های عظیمی را بپردازیم اما مجموعه شهرداری ساری به همکاری و همراهی شما نیاز دارد تا بتوانیم با تمام توان در خدمت شما باشیم .

 

نیروهای شهرداری ساری ساماندهی شدند؛ نیروی بدون تکلیف نداریم

 

علیرضا باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری از ساماندهی نیروهای انسانی در شهرداری ساری خبر داد و گفت: نیروهای روزمزد شهرداری که به صورت روزانه دستمزد دریافت می‌کردند با اجرایی شدن «طرح ساماندهی» از حقوق ماهانه و بیمه برخوردار می‌شوند.

 

وی افزود: منابع و سرمایه‌های هر سازمان و یا هر ارگانی بخش منابع انسانی آن است. شهر داری ساری هم مستثنی از این قضیه نیست و پیرو این دیدگاه و تأکید شهردار محترم و تیم مدیریتی او، تمام هم‌وغم خود برای ساماندهی این نیروها که سال‌ها بدون تکیف بودند، گذاشت.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری گفت: با تأکید شهردار ساری مبنی بر ساماندهی این نیروها، در دستور کار معاونت خدمات شهری قرار گرفت و افراد موردنظر شناسایی و در لیست ساماندهی نیروهای روزمزد قرار گرفتند این مهم در حالی اتفاق افتاد که بعضا این افراد بیش از 7 تا 8 سال همچنان بلاتکلیف بودند.

 

وی با بیان اینکه این اقدام با تاکید شهردار ساری و همت و تلاش تیم مدیریتی او رقم خورده است، گفت: در طرح ساماندهی، این نیروها به صورت تمام وقت همراه با دیگر کارکنان شهرداری در خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان ساروی سهیم می‌شوند.

 

باقریان همچنین به طرح  ساماندهی نیروهای «شرکتی و حجمی» در شهرداری ساری اشاره کرد و گفت: در این طرح وظایف نیروهای انسانی شهرداری به‌طور مجزا در قالب هشت فعالیت اعم از کنترل و مراقبتی، فعالیت فرهنگی، فعالیت پشتیبانی، فعالیت‌های حفاظت، فنی و عمرانی، رفت‌وروب تعریف و اجرایی شد که خود در توسعه فعالیت‌های شهرداری و خدمات‌رسانی به شهروندان تأثیر بسزایی دارد.

 

اجرای فاز اول عملیات پروژه هدایت آب های سطحی در کمربندی جنوبی ساری

 

پروژه کانال هدایت آب‌های سطحی در ضلع شمالی کمربندی جنوبی باهدف جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر در حال انجام است.

 

این پروژه در دو فاز به طول 800 متر و عرض 1/5 متر  از کوچه فاطمیه در کمربندی جنوبی آغاز و تا رودخانه اسیبورد ادامه دارد و با بهره‌برداری از این کانال، آب‌های سطحی کمربندی جنوبی، دخانیات و جاده قدیم میانرود به سمت رودخانه اسبیورد هدایت‌شده و مشکل ابگرفتگی منطقه مرتفع خواهد شد.

 

اجرای پروژه های عمرانی با هدف هدایت آب های سطحی ، سهولت در عبور و مرور و ارتقاء سطح ایمنی معابر و مدیریت بهنگام بحران در شرایط جوی نامناسب که از برنامه های مهم شهرداری در راستای افزایش سطح رفاه شهروندان است طي یک سال اخير بطور مستمر در حال انجام است.

 

برنامه‌های متنوع امور بانوان شهرداری ساری در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود

 

راحله حاجیان مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری مرکز مازندران با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اظهار کرد: با عنایت به توجه شهردار محترم به حوزه ایثار و شهادت و نقش تأثیرگذار بانوان در این عرصه، مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری در نظر دارد به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه‌هایی را به صورت نمادین برگزار کند.

 

وی با اشاره به برگزاری نشست نقش بانوان در عرصه دفاع مقدس، افزود: این برنامه به دلیل شیوع کرونا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

 

مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری ساری با تأکید بر برگزاری عکسواره در فضای مجازی، تصریح کرد: دریافت عکس از همسران، پدران و فرزندان شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم، اعم از چفیه، پوتین، لباس، مهر و تسبیح و ... از شهدا برای استفاده در فضای مجازی را در دستور کارداریم.

 

مشاور شهردار ساری ادامه داد: از خانواده پرستار شهید که در  شهرداری ساری مشغول به کار هستند قدردانی به عمل خواهیم آورد.

 

حاجیان خاطرنشان کرد: مسابقه نقاشی بین فرزندان کارکنان شهرداری و سازمان‌های تابعه با موضوع دفاع مقدس، شهدا، خانواده شهدا و رزمندگان برگزار و به برندگان جوایزی اهدا خواهد شد.

 

پیام رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت سالروز آغاز هفته دفاع مقدس

 

علیجان شمشیربند رییس شورای اسلامی شهر و عباس رجبی شهردار ساری به مناسبت 31 شهریور، سالروز آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کردند؛ به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری بخشی ازین پیام به این شرح است:

 

 

 "هوالعزیز"

 

۳۱ شهریور سالروز تهاجم ارتش بعث عراق به میهن اسلامی و آغاز دفاع مقدس هشت ساله می باشد که با ایستادگی و رشادت‌های مردمی تحت زعامت رهبری شجاع ، آزاده و خردمند به نصر و سربلندی ملت مسلمان و رشید ایران انجامید.

 

حمایت کوردلانه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و ابرقدرت‌های غرب و شرق از اقدام تجاوزکارانه رژیم بعث نشان از ترس و وحشت آنان نسبت به تحقق آرمان‌های بلند اسلام و جمهوری اسلامی ایران داشت امّا جهان در طول سالهای دفاع مقدس شاهد حقانیت نظام و انقلاب اسلامی بود.

 

اجرای برنامه های مختلف در هفته گرامیداشت دفاع مقدس

 

جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور محمد لزگی مسئول امور ایثارگران شهرداری، حسین مرتضوی مدیر ارتباطات و امور بین الملل،حبیبی فرمانده پایگاه مقاومت شهدای شهرداری، نمایندگان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مرکز استان برگزار شد.

 

محمد لزگی مسئول امور ایثارگران شهرداری ساری در گفتگویی ضمن اشاره به تاکید شهردار ساری مبنی بر برگزاری برنامه های مختلف در هفته دفاع مقدس، گفت: اجرای نمایشگاه ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرداری مرکزی و شهرداری های مناطق در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: تجلیل از رزمندگان، دیدار با خانواده معظم شهدا و عطر افشانی گلزار شهدا گرانقدر از دیگر برنامه های شهرداری ساری در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

 

لزگی ادامه داد: فضاسازی شهری و اجرای تئاتر خیایانی با محوریت دفاع مقدس نیز در این هفته اجرا خواهد شد.

 

خدمات ماندگار؛ توسعه پایدار

 

طی یک سال گذشته، در زمان تصدی عباس رجبی بر مسند شهرداری ساری ، این شهرداری حرکت در مسیر توسعه را با اتکا به توان و ظرفیت درون سازمانی آغاز  و شفافیت اداری را مهم‌ترین هدف خود برای ادامه خدمت به شهروندان تعریف کرد.

 

علی‌رغم مشکلات اقتصادی در جامعه و شیوع ویروس کرونا، از سال 98 به بعد با مدیریت جدید شهرداری، فصلی نو برای شهر ساری بوده است که پیشرفت 70 درصدی نیروگاه زباله‌سوز ساری طی همین مدت نمونه‌ای از تحول در حوزه عمران و خدمت رسانی به شهروندان است.

 

خانواده بزرگ شهرداری ساری آنچه را که طی یک سال گذشته در جهت تحقق گزاره ساری برای همه در مناطق سه گانه و سازمانهای تابعه به سرانجام رساند .توانسته الگویی از کارآمدی مدیریتی را از خود در حوزه‌های عمرانی، خدماتی به جای بگذارد. 

 

با این حال، با وجود تمام فراز و نشیب‌ها ، آنچه بر روال مديريت شهر حاكم بوده، روحيه شفافیت اداری  و خدمت بوده كه ثمره آن انجام امور جاریه ، تکمیل پروژه های نیمه تمام و ترسیم افق روشن برای پروژه‌هاي آینده شهری آن هم در شرايط سخت اقتصادي و تحريم‌ها بوده است.

 

درعین‌حال شهرداری ساری در یک سال اخیر با بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی مجموعه شهرداری ، حذف برون سپاری و بهبود فضای کار و تلاش توانسته خدمات ارزنده‌ای را در این شهر پیاده کند آنچه در ذیل می‌خوانید نمونه‌ای از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای خدویم شهرداری در یک سال گذشته است که خود در توسعه و پیشرفت شهر نقش اثرگذاری داشته است.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید